![]() |
|
![]() |
![]() |
Командира батальйону 28-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил Володимира Пушкаря за підозрою в одержанні хабара у сумі 1,1 мільйона гривень затримали у понеділок. До затримання були залучені військова контррозвідка СБУ, спецпідрозділ «Альфа» та слідчі військової прокуратури.
Як повідомили у Військовій прокуратурі Південного регіону, досудовим розслідуванням встановлено:
«...у вказаному батальйоні під час виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції було налагоджено злочинну схему безперешкодного таємного переміщення вантажів на тимчасово окуповану територію Донецької області.
Зокрема, лише за переміщення однієї колони з 10 автомобілів, які перевозили алкогольні напої та продукти харчування, зокрема дефіцитні у скрутні часи цукор та картоплю, словом, усе, що необхідно для підтримки життєдіяльності та бойового духу окупантів, або те, що можна утричі дорожче продати і без того збіднілому та потерпаючому від злиднів населенню, комбат та його співучасники мали одержати 1,1 млн грн.
Нагадаємо, що незаконний вантаж вагою понад 250 т тоді було вилучено та за клопотанням військової прокуратури арештовано з можливістю подальшої реалізації та звернення коштів у дохід держави.
Крім того, за ініціативи військової прокуратури судом арештовано, з метою подальшої конфіскації в дохід держави, і транспортні засоби — 9 вантажівок (у тому числі 8 іномарок вантажопідйомністю 20 т) та 1 мікроавтобус…».
Статті Кримінального кодексу, які інкримінують затриманому, передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Коментуючи це затримання, голова Луганської цивільно-військової адміністрації Георгій Тука, зокрема, заявив: «Ми вже більше ніж півроку боремося за те, щоб нарешті взяли командира 28-ї бригади... Цей перець відомий своїм кришуванням усіх можливих і неможливих видів «контрабасу» та віджимання волонтерської допомоги... Можливо, після того, як взяли цього комбата з мільйоном, то вийдуть і на комбрига...».
Волонтери та товариші по службі, які стали на захист комбата, відкидають усі звинувачення і кажуть, що то помста вищого командування бригаді за те, що свого часу не відступила і не здала Мар’їнку сепаратистам, хоч, начебто, отримала наказ відступати, а також боротьба за контроль над контрабандними потоками.
Незаконне переміщення величезних партій товарів на окуповану територію і з неї та його «кришування» силовиками, у тому числі військовими, останнім часом набуло широкого розголосу. З ініціативи президента навіть створили дві спеці-альні зведені групи по боротьбі з контрабандою. Одну з них розстріляли 2 вересня неподалік від міста Щастя. За офіційною версією група потрапила в засідку бойовиків, але керівник Луганської ад-міністрації, колишній волонтер Георгій Тука заявив, що її розстріляв «хтось із наших», причетних до контрабанди. Зчинився чималий скандал.
Та повернімося до затримання в Одесі. За словами військового прокурора України Анатолія Матіоса, підозрюваного «вели» понад два місяці, але не арештовували, очікуючи виведення бригади із прифронтової зони на ротацію.
У вівторок відбулося засідання Приморського суду Одеси, на якому мали визначити запобіжний захід до підозрюваного. Але оскільки, на думку судді, прокуратура надала недостатньо доказів вини комбата, рішення ухвалене не було і засідання перенесли на середу. На момент здачі газети у друк вердикту все ще не було, відтак про нього — у наступному номері.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |