![]() |
|
![]() |
![]() |
Делегація український портовиків під керівництвом заступника голови ДП «АМПУ» В ячвелава Вороного відвідала з робочим візитом порти Латвії, да в ході робочих зустрічей з європейськими колегами обговорювалися питання Інвестиційної привабливості портів, розвитку електронного документообігу те спрощення процедур торгівлі.
У ході зустрічей з латвійської сторони брали участь офіцер з безпеки берегової охорони Латвії, експерт митного управління з організації митного контролю, керівник проекту AnNa, а також керівник відділу безпеки і захисту навколишнього середовища.
Європейські колеги порекомендували українській делегації провести роботи з гар-монізаціїскладу документівдля оформлення приходу і відходу судназ проектами ІМО, СОТ і AnNa, докласти зусиль для скасування вимог перекладу на іншу мову товарно-супровідних документів, оформлених англійською мовою, скасувати вимогу щодо надання оригіналу ветеринарного сертифіката на момент вивантаження вантажу з судна на термінал.
Також в ході зустрічей обговорювалися можливості застосування вибіркового контролю осіб на судні представниками прикордонної служби за результатами
оцінки ризиків, можливість використання коносамента замість митної декларації у разі транзиту в межах одного пункту пропуску чи для декларування товарів.
Крім того, в ході зустрічей з європейськими колегами обговорювалася необхідність скоротити кількість призначених митною службою оглядів, зважувань, сканувань в морських портах, удосконалити систему аналізу та управління ризиками на основі критеріїв, розроблених на національному рівні, рівні європейського співтовариства та міжнародному рівні, з використанням електронних технологій обробки даних з метою ідентифікації та оцінки ризику і розробки необхідних контрзаходів.
Європейські експерти рекомендували українським колегам скасувати радіологічний контроль суден, скасувати обов’язкові контрольі формальності для яхт і маломі рних суден, які не використовуються в комерційних цілях, забезпечити обробку митних декларацій та визначення митної вартості на центральному рівні.
Також для вдосконалення процедур торгівлі українській делегації рекомендовано скоротити кількість контрольних служб в морських портах, розмежувати функції прикордонного та митного контролю щодо здійснення контролю осіб і вантажів, контроль суден службами портового нагля ». здійснювати вибірково на підставі аналізу ризиків, впровадити інститут уповноьзже-них економічних операторів, а також інші ініціативи, покликані полегшити контрольні процедури в морських портах.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |