![]() |
|
![]() |
![]() |
Українські військовослужбовці, виконуючи завдання у зоні проведення антитерористичної операції, позбавлені багатьох форм відпочинку, які у мирному житті є абсолютно звичайною справою.
Можливо, багато хто скаже, що військові туди не відпочивати приїхали, і вони безперечно будуть праві. Тим не менш, для людини, яка двадцять чотири години на добу знаходиться у стресовому стані життєво необхідна хоч якась моральна розрядка та культурний відпочинок.
Уявіть собі ситуацію, коли ви приходите в кінотеатр подивитись кіно, про яке багато чули і давно вже хотіли переглянути, сідаєте у зручне крісло, відкриваєте пляшку улюбленого напою та насолоджуєтесь проведеним часом. Безумовно, вводити військових у зоні АТО в кінотеатри було б абсолютним безглуздям, однак привезти кінотеатр до військових – цілком реальна річ.
На Донецькому напрямку в районі проведення АТО працює модернізований автомобіль ПАК-65/70, більш відомий як похідний автоклуб. На цьому автомобілі встановлені сучасні технічні засоби виховання, за допомогою яких, його екіпаж проводив з особовим складом інформаційно-роз’яснювальну, профілактичну роботу, заходи дозвілля та багато іншого. Останні декілька тижнів, у якості експерименту, до роботи похідного автоклубу долучилась група інформаційно-психологічного забезпечення під керівництвом підполковника Володимира Кашлюка.
– Такий автомобіль є на озброєнні у кожній механізованій бригаді, – говорить підполковник Володимир Кашлюк. – Ми змогли не тільки повністю відновити його можливості, а й дещо наростити їх. Так, ми демонструємо різноманітні художні фільми, транслюємо радіопередачі, показуємо новини. Важливо, що кожного разу перед початком фільму ми демонструємо соціальні відеоролики, короткі відео патріотичного спрямування, про головні досягнення у ЗС України, а також про небезпечні наслідки вживання алкогольних напоїв та інше. Окрім цього, використовуємо машину для обов’язкових заходів за напрямком інформаційно-психологічного забезпечення із презентаційним матеріалом.
За період роботи екіпаж зазначеної машини працював у восьми населених пунктах у яких розташовані підрозділи військових частин на Донецькому напрямку, що виконують бойові завдання у складі сил антитерористичної операції на лінії безпосереднього зіткнення з противником. У тому числі, заходи соціально-психологічної та інформаційної підтримки особового складу проводились на взводних та ротних опорних пунктах в районах Мар’їнки, Авдіївки, Верхньоторецького, Опитного, шахти Дутівка, і навіть в умовах чисельних обстрілів незаконними збройними формуваннями із застосуванням артилерії та стрілецької зброї.
– Для особового складу така моральна розрядка є дуже важливою, – зазначив підполковник Володимир Кашлюк. – Люди бачать, що до них приїжджають, що про них не забули. Військовослужбовці отримують відпочинок, тим самим мають змогу відволіктись від напружених бойових буднів, зняти негативні емоційні стани, відновити моральні, психічні і фізичні сили. Також бійці неодноразово звертались до офіцерів групи інформаційно-психологічного забезпечення з питаннями соціального захисту, психологічної підтримки, ділилися своїми проблемами і нам вдавалося їх вирішувати.
Наразі, група завершила свою роботу, триває процес аналізу результатів. За словами офіцера, така форма поєднання організації дозвілля та цілеспрямованого інформаційно-психологічного забезпечення позитивно впливає на загальний моральний стан та бойовий дух особового складу, суттєво знижує соціальну напругу у підрозділах, де працював цей модернізований похідний автоклуб.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |