![]() |
|
![]() |
![]() |
Останні півтора року для Військово-медичного клінічного центру (ВМКЦ) Південного регіону стали особливими як, напевно, і для всіх військово-медичних установ України.
За час проведення АТО через Центр пройшло більше чотирьох тисяч бійців українських Збройних Сил та інших силових структур держави. Нині тут перебувають на лікуванні 125 бійців.
– На даний момент у Центрі проходять лікування 125 учасників АТО. З них 25 – це ті, хто мають поранення. Інші або травмовані, або хворі. Останнім часом, у зв’язку з перемир’ям, поранених із зони АТО надходить все менше, – відзначив заступник начальника ВМКЦ Південного регіону полковник медичної служби Віктор Михайлуца.
Крім поранених, у Центрі проходять лікування військовослужбовці-учасники АТО з хронічними захворюваннями.
– Під час проведення шести хвиль часткової мобілізації до Збройних Сил України потрапили люди з «гражданки», у яких були хронічні захворювання – ті ж радикуліти, захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, та інші, які, природно, на війні загострилися, – зазначив полковник медичної служби Віктор Михайлуца.
За словами офіцера, в Одесі персоналом Центру надається не первинна лікарська, а спеціалізована та кваліфікована допомога. Військово-медичний заклад повністю готовий до прийому поранених: лікарі мають необхідний досвід і кваліфікацію, налагоджений тісний контакт з волонтерами для взаємодії в тих питаннях, де держава допомогти не може.
Як зауважив заступник начальника ВМКЦ Південного регіону полковник медичної служби Віктор Михайлуца, в установі є всі необхідні медичні препарати, окрім низки ліків, що не входять до визначеного державою переліку закупівель, але необхідних для лікування поранених. Ці препарати допомагають закуповувати представники волонтерського руху.
– Центр забезпечений всіма лікарськими препаратами основних груп, які потрібні для лікування даного контингенту. Жоден поранений, або хворий, або потерпілий у АТО нічого ніколи собі не купує. Все, що є, ми отримуємо від держави. Я дуже вдячний волонтерам, які надавали допомогу на початку збройного конфлікту на сході України. Зараз держава повернулася обличчям до армії. Але є ліки імпортного виробництва, які нам заборонено купувати за формуляром. Тоді ми звертаємося до волонтерів, щоб закупити препарати, які потрібні даному військовослужбовцю в даний момент, – відзначив полковник медичної служби Віктор Михайлуца, підкресливши, що мова йде, в першу чергу, про антибіотики останнього покоління.
Як відмітив представник керівництва військово-медичної установи, за час проведення АТО одеські військові медики отримали неоціненний досвід лікування бойової хірургічної травми, що дозволило врятувати життя і здоров’я сотням мужніх захисників Вітчизни. За півтора року війни 92% лікарів побували в зоні АТО, практично всі військові медики побували на передовій, деякі по два рази. Також в зоні АТО знаходиться 61 мобільний госпіталь, який стоїть в районі Маріуполя, де офіцери та медичні сестри Центру надають кваліфіковану медичну допомогу.
– Персонал Військово-медичного клінічного центру Південного регіону буде й надалі продовжувати надавати фахову медичну допомогу військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції та іншим військовослужбовцям, – додав полковник медичної служби Віктор Михайлуца.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |