![]() |
|
![]() |
![]() |
Відповідно до реалізації положень Мінських домовленостей українські військовослужбовці на Донецькому напрямку завершили перший етап фактичного відведення військової техніки та озброєння на відстань не менше 15 кілометрів від лінії розмежування. Зокрема, у визначені райони зосередження протягом однієї доби були відведені танки.
Як зазначають самі танкісти, такому розвитку подій вони не дуже раді і залишають передові позиції неохоче. Тим не менш, як військові люди готові виконати будь-який наказ, в тому числі – у разі порушення російсько-терористичними угрупуваннями домовленостей блискавично повернутися назад та дати гідну відсіч ворогу.
Так, наприклад, Андрій проходить службу у танковому підрозділі 14-ї окремої механізованої бригади на посаді командира танку. Він не приховує своїх переживань з приводу відходу від лінії розмежування та обіцяє у разі потреби швидко повернутися на передову.
– Свою бойову машину ми називаємо «Зевсом», адже якщо хтось не хоче з нами мирно жити, то ми йому відправимо декілька «блискавок», – посміхаючись, говорить Андрій. – Поїхати звідси дуже просто, втім ми переживаємо, щоб нам не довелося швидко повертатися. У нас до них довіри немає, дуже багато брехні вже було.
Екіпаж на цьому танку служить не так давно, однак сама бойова машина побувала у багатьох найгарячіших точках АТО, і своє грізне ім’я виправдовувала не раз.
Командир танкового взводу за позивним «Макар» до свого підрозділу повернувся нещодавно. Він проходив лікування та реабілітацію після поранення, яке він отримав ще в минулому році в Луганській області. За словами військовослужбовця, перше що його здивувало так це тиша, яка сьогодні є на передових позиціях.
– Зараз ситуація дуже помінялася, немає тих обстрілів, – ділиться своїми думками «Макар». – Раніше не було жодного дня без інтенсивних обстрілів з важкого озброєння. Після того як я приїхав, то не попадав під жоден обстріл, аж не звично.
Сам «Макар» родом з Волині, він військовослужбовець за контрактом, і в минулому році брав участь в боях за Рубіжне, Сєверодонецьк, Лисичанськ. Він не проти того, щоб відвести танки, адже з огляду на стабілізацію ситуації така можливість є. Втім, військовослужбовець не вірить в те, що бойовики теж відведуть всю свою техніку.
Отже, перший етап з відводу озброєння та військової техніки завершено. Варто зазначити, що цей процес проходив у взаємодії з підрозділами Військової служби правопорядку ЗС України, було організовано медичне та технічне супроводження.
— Відведення танків було сплановано таким чином, що у разі потреби ми повернемося швидше, ніж пішли, — зазначив командир танкового взводу за позивним «Макар».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |