Місцеві прикордонні громади, митники та силовики Одещини об’єдналися заради стабільності на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону
У зустрічі, яка відбулася в Одесі, взяли участь представники Місії ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM), Південного регіонального управління Держприкордонслужби, управлінь Національної поліції, СБУ та ДФС в Одеській області, а також голови держадміністрацій прикордонних районів — Біляївського, Великомихайлівського, Кодимського, Котовського, Красноокнянського, Роздільнянського та Фрунзівського. У такому форматі обговорення проходило вперше.
Основна тема — аналіз поточного стану справ на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону та важливість налагодження міжвідомчої взаємодії сторін у боротьбі з незаконним переміщенням товарів та контрабандою.
«Українсько-молдовський кордон — це не просто смужка землі, яка розділяє дві держави. Це складний організм, який по обидва боки формувався впродовж десятиліть. І наше спільне завдання — оздоровити його, зробити його перетин зручним для громадян та підприємців. Ця ділянка кордону повинна стати надійним захистом від контрабанди та незаконного переміщення товарів, а водночас — комфортною для жителів прикордонної зони, їх соціальних та сімейних і дружніх контактів. А це можливе тільки за активної взаємодії з місцевими прикордонними громадами», — наголосила очільниця Одеської митниці Юлія Марушевська.
Вона переконана у тому, що лише об’єднавши зусилля, ми зможемо навести лад на кордоні. Сьогодні реально зробити так, щоб кордони, які розділяють території, почали об’єднувати людей. У нас є надійний європейський партнер — Місія ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові. І ми, наголосила, вдячні їм за допомогу. Впроваджуючи в життя європейські стандарти відносин між двома державами, ми створимо такий кордон, де не буде місця ні контрабанді, ні правопорушенням. Спільними зусиллями ми залатаємо цю ділянку кордону, яку сьогодні називають «контрабандною діркою».
Результатом зустрічі стало створення робочої групи з питань гармонізації процесів міжнародної та міжвідомчої взаємодії у боротьбі з незаконним переміщенням товарів та контрабандою на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону. До її складу увійшли представники місцевих прикордонних громад, митниці, правоохоронних відомств, міжнародних експертів та EUBAM.
Проблема справді давно потребувала вирішення. Тільки цього року почато провадження близько 200 кримінальних справ за фактами порушення митних правил. З початку 2015-го на цій проблемній ділянці кордону було вилучено товарів на два мільйони гривень, а сума накладених штрафів сягнула 2,5 мільйона. Найчастіше порушники намагаються завозити до нас спиртне і цигарки, товари підакцизні, за які належить сплачувати мито.
Щоб унеможливити порушення в майбутньому, прикордонники вже обладнали 360 кілометрів рову по лінії придністровського сегменту кордону. Це ті місця, де досі були шпарини для несанкціонованого перетину державних рубежів на автотранспорті. Окрім того, споруджено майже 90 кілометрів протитанкового рову на місці, де була основна ділянка проходження контрабандистів.
Водночас, слід зазначити, для законослухняних людей цими днями на Одещині, на придністровському сегменті українсько-молдовського кордону, почали функціонувати дві нові застави (відділи) Державної прикордонної служби України: у напрямку населених пунктів Загнітків і Слов’яносербка (Кодимський та Великомихайлівський райони). Застави відповідають усім стандартам сучасного прикордонного менеджменту й готові якісно виконувати завдання з охорони та оборони державних рубежів.
Кордон на цих ділянках уже не на клямочці, як це було донедавна, а на міцному й надійному засуві, крізь який, запевняють, не протиснутися контрабандистові.
Паралельно ведеться і робота з очищення прикордонної служби від зрадників (бо як іще можна назвати тих, хто у час неоголошеної війни проти нашої держави намагається системно наповнювати свої кишені?!).
З останніх новин.
У суботу, 14 листопада, СБУ разом з прокуратурою та службою внутрішньої безпеки ДПСУ затримала військовослужбовців відділу прикордонної служби «Степанівка», які сприяли переправці до нас із Придністров’я тонни контрабандного спирту, замаскованого у мікроавтобусі (на знімку). Ниточка із цього клубка протиправної діяльності привела співробітників спецслужб у Роздільну, де в складських приміщеннях виявили облаштоване «гніздо» для зберігання й перекачування спирту та іншого низькоякісного пійла.
А вже в понеділок, 16 листопада, на сайті Служби безпеки України з’явилося нове «гаряче» повідомлення — про викриття корупційної схеми на сусідньому пункті пропуску «Кучурган». Як зазначають у прес-службі відомства, до угруповання входили посадовці з різних державних органів: митники, прикордонники, екологи, фітосанітари та ветеринари. Зловмисники систематично стягували хабарі зі суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за безперешкодне оформлення вантажів під час переміщення через державний кордон. Спецпризначенці затримали працівників пункту пропуску під час отримання чергового хабара від підприємця за безперешкодне оформлення продуктів харчування. Відкрито кримінальне провадження, у рамках якого повідомлено про підозру головному інспекторові Одеської митниці.
Масштабні дії щодо зміцнення державного кордону України тривають. Оперативно-слідчі дії щодо названих тут «дірок» у кордоні — також.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |