ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Екологічна політика держави недостатньо інтегрована в дорожню галузь
21.11.2015 / Газета: Одесские известия / № 100(4810) / Тираж: 18937

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання коштів Державного бюджету, спрямованих у 2013-2014 роках на охорону довкілля при будівництві, ремонті та утриманні автомобільних доріг загального користування, і констатувала, що екологічна політика держави недостатньо інтегрована в дорожню галузь України.

Транспортно-дорожній комплекс є потужним джерелом забруднення природного середовища у зв'язку з швидким розвитком автомобільного транспорту, істотним загостренням проблем впливу цього комплексу на навколишнє середовище.

Механізми виконання законодавчих вимог щодо реалізації природоохоронних заходів і дотримання норм природоохоронного законодавства під час будівництва, реконструкції та утримання автомобільних доріг загального користування потребують додаткового нормативно-правового і організаційного забезпечення з боку Кабінету Міністрів України і Державного агентства автомобільних доріг України.

Оскільки Державна цільова економічна програма розвитку автомобільних доріг загального користування на 2013 – 2018 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України № 696 від 11.07.2013, не передбачає конкретних заходів з охорони довкілля при будівництві, ремонті та утриманні автомобільних доріг загального користування, в Державному агентстві автомобільних доріг України не сформовано системи моніторингу планування та виконання природоохоронних заходів, державної політики щодо визначення таких заходів у виробничій діяльності та чітких напрямів її розвитку.

У результаті протягом останніх 10 років через відсутність чіткої державної політики з охорони довкілля під час будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування обсяги природоохоронних заходів зменшилися. Аудитом встановлено, що більшість природоохоронних заходів здійснюється під час утримання доріг у рамках щорічних акцій з благоустрою, а не на плановій основі.

Невиконання проектних рішень під час будівництва та реконструкції доріг призводить до збільшення витрат на їх утримання, у тому числі до вжиття додаткових природоохоронних заходів, а неналежна експлуатація доріг – до збільшення витрат на їх ремонт, що негативно впливає на ефективність і результативність використання відповідних коштів державного бюджету.

Водночас відсутність повноцінного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства на етапах проектування і здачі об'єктів в експлуатацію має негативні наслідки як для суспільства, так і для держави в цілому.

Автор: Прес-служба Рахункової палати


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту