![]() |
|
![]() |
![]() |
В одеському Центрі протезно-ортопедичної допомоги воїну 28-ї окремої механізованої бригади — учаснику бойових дій на сході України Сергію Воропаєву встановили сучасний біонічний протез руки.
Вже після лікування у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону захиснику України за сприяння громадської організації інвалідів Одеської області «Нертус» Сергію запропонували встановити протез у приватному центрі, але за державною програмою фінансування. Потім було медобстеження за всіма параметрами. Вже після виготовлення протезу наш герой почав вчитися керувати «залізною рукою».
– Ми придбали комплектуючі у провідного англійського виробника фірми RSLSteeper – це лідер світового виробництва протезів верхніх кінцівок, а збирався протез у нас на Батьківщині, в Одесі. Тобто, фактично ми самі є виробниками цього протеза, – розповіла керівник одеського Центру протезно-ортопедичної допомоги Марія Толпіна. – Вартість протезу – 688000 гривень. Для одеських техніків-протезистів запросили експерта з Туреччини Айхана Г’юндогу. Він провів навчальний майстер-клас, а також здійснив налаштування біонічного елемента персонально під Сергія Воропаєва.
Як з’ясувалося під час розмови з лікарем біонічний протез працює за допомогою сенсорів, які реагують на рух м’язів руки. Далі сигнал подається на програмне забезпечення, яке знаходиться в механічній частині руки – і здійснюється рух. Термін придатності такого протеза – близько 10 років. Подальше обслуговування здійснюватимуть одеські техніки. Як відзначають в центрі, досвід самостійної установки дорогих протезів стане в нагоді, адже є чимало нових пацієнтів, які втратили кінцівки. Це технологія біонічного протеза 2-го покоління. Протез, виготовлений за цією технологією, має 14 видів захоплення, на відміну від тих протезів, які виготовляються зараз в Україні. Ним можна виконувати рухи, які вимагають точності, наприклад, відкривати двері ключем, працювати комп’ютерною мишкою, тримати крихкі речі.
Тепер Сергій Воропаєв засвоює нову високотехнологічну руку: вже вміє тримати чашку, олівець, навіть пробує збирати кубік Рубіка. Воїн – учасник АТО сподівається, що з такою рукою зможе займатися на рідній Херсонщині сільським господарством. Турецькі інженери, які консультують українських фахівців при виготовленні таких протезів, запевняють: вони дозволяють навіть керувати транспортом.
– Спеціальні сенсори на механічному протезі отримують сигнал від мозку. Мікропроцесор обробляє інформацію, а потім електродвигун рухає пальцями чи повертає руку. Рухи протезу практично ідентичні рухам живої руки, – зазначив технік-протезист Айхан Г’юндогу.
В одеському Центрі протезно-ортопедичної допомоги на свої протези зараз очікують 11 військовослужбовців. Лікарі обіцяють, що виготовлять їх усі до кінця року.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |