![]() |
|
![]() |
![]() |
«Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи».
З такими словами торік Президент України Петро Порошенко підписав Указ – про щорічне відзначення 21 листопада – Дня Гідності та Свободи.
Вшанування Дня Гідності та Свободи України в Одесі розпочалось з офіційної церемонії покладання квітів та вінків до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю у центральному парку культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка.
У заході взяли участь представники командування національних ВМС, оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗС України, влади міста та області, духовенство та сотні одеситів.
Покладання завершилося виконанням Державного Гімну України і проходженням урочистим маршем підрозділу почесної варти.
У День Гідності і Свободи одесити зібралися біля пам’ятника Дюку, щоб згадати про початок Революції Гідності, вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні й воїнів, які загинули під час захисту суверенітету та територіальної цілісності України в зоні проведення АТО.
Активісти вшанували всіх загиблих героїв Хвилиною мовчання, помолилися за мир в державі, заспівали Державний Гімн України та розгорнули величезний синьо-жовтий стяг, який тримали від початку і до кінця заходу.
– Майдан – це процес, який триває, – відзначили присутні активісти. – Цей день для всього українського народу дуже важливий, оскільки саме два роки тому ми зробили перший крок на шляху здобуття справжньої гідності, свободи, благополуччя та успішного майбутнього.
Окрім цього, на спеціально встановленому екрані змінювалися фотокадри, які відображали події дворічної давнини на Майдані і музичні кліпи, які одеські артисти випустили торік до річниці визначальних подій сучасної історії України.
Паралельно з заходом, нижче від Приморського бульвару – в Місячному парку активісти запалили тисячі лампадок і склали з них слово «Небесна Сотня».
Присутні біля пам’ятника Дюка згадували якими були події Революції Гідності, розмовляли про те, що змінилося з тих пір і куди рухатися далі.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |