ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
“ПИШАЮСЯ СВОЄЮ ПРОФЕСІЄЮ, ПИШАЮСЯ ТИМ, ЩО ВІЙСЬКОВИЙ САПЕР!”
27.11.2015 / Газета: Флот України / № 48(1621) / Тираж: 1000

Військові сапери у зоні проведення антитерористичної операції виконують безліч різноманітних завдань. Насамперед, це встановлення мінних загороджень і, звичайно, розмінування місцевості, що є вкрай небезпечним та вимагає від військовослужбовців максимальної уваги та високого рівня професійної підготовки.

Серед військових саперів, які виконують завдання в зоні АТО, є як мобілізовані, так і військовослужбовці за контрактом. Молоді хлопці та вже сиві чоловіки з різних куточків України працюють разом як одна команда, як справжня родина.

Так, наприклад, сапер групи розмінування окремої механізованої бригади Володмир Отінов не дивлячись на свій порівняно молодий вік, рахується одним з кращих у групі. Своєю наполегливою працею він неодноразово підтверджував високий рівень професійної підготовки. Володимир родом з Дніпропетровської області, а саме з міста Орджонікідзе, і вже чотири роки проходить службу за контрактом.

– Моя професія мені дуже подобається, та і командири у нас хороші завжди знаходимо спільну мову, – говорить Володимир. – В АТО я вже три місяці, за цей час довелося знешкоджувати чимало різноманітних мінних пасток, і кожного разу зустрічаєш щось нове, тому у своїй роботі ми практикуємо творчий підхід, адже не знаємо з чим матимемо справу наступного разу.

Найбільше Володимиру запам’ятався випадок, коли його групі довелося розміновувати саморобний вибуховий пристрій. Так, військові сапери мали пройти «зеленку», зокрема перевірити її на наявність розтяжок та мінних пасток. Ось там вони і знайшли неприємний сюрприз. За словами військовослужбовця, сапери виявили приховані міни калібру 120-мм, які були під’єднані до запалу УЗРГМ, також на мінах був зрізаний уповільнювач, що у разі спрацювання взагалі не давало шансів вижити людині. Тобто, якщо б хтось зачепив цю розтяжку, то одразу б відбувся підрив. Не дивлячись на складність та «фантазію» тих, хто встановлював пастку, Володимир успішно знешкодив цю небезпечну знахідку.

– Пишаюся тим, що військовий сапер, і зараз коли у нас триває перемир’я роботи не поменшало, а навпаки збільшилося, – ділиться своїми думками Володимир Отінов. – На нас розраховують не тільки військові, а ще й цивільні, адже ми допомагаємо розміновувати місцевість, після чого там можуть працювати ремонтники щодо відновлення інфраструктури.

Вдома на Володимира чекають рідні, близькі та кохана дівчина. Поки хлопець не одружений, однак після повернення з АТО обіцяє одразу вирішити це питання. За зразкове та сумлінне виконання службових обов’язків Володимир Отінов був заохочений вищим командування.

Також в цьому підрозділі проходить службу і Михайло Булаєнко, який був призваний під час мобілізації з Вінниччини, а саме з села Ковалівка Немирівського району. Чоловікові вже 47 років, у цивільному житті він слюсар. Втім, це не завадило йому опанувати зовсім нову справу та стати справжнім професіоналом. Як каже сам Михайло, тут головне мати бажання вчитися. Тим паче, що у військовослужбовця досвідчені командири, які з радістю діляться своїми знаннями та навичками.

– Строкову службу я проходив на флоті, ще за радянських часів, і так склалася доля, що зараз я став ще й сапером, – каже Михайло Булаєнко. – Спочатку був навчальний центр у Львові, а далі сюди, на передову. Звичайно, в перші дні було важко та згодом звик, і зараз ця робота мені вже не здається такою складною.

За словами Михайла Булаєнка, найважче працювати із артилерійськими або мінометними снарядами, які не розірвалися, бо не знаєш скільки часу він лежить і такі знахідки можуть детонувати у будь-який момент. Тому такі снаряди переважно знешкоджуються одразу на місці з мінімальними маніпуляціями. Окрім цього, майже кожного дня разом зі своєю групою Михайлові доводиться знімати розтяжки з протипіхотними та протитанковими мінами, а саме МОН-50, ОЗМ-75, ТМ-62 М, інше.

В цілому хлопці службою задоволені та ні нащо не жаліються. Говорять, що всім забезпечені. Також військовим саперам допомагають і волонтери з Тернопільщині, яким вони дуже вдячні.

Автор: Олександр ЗАВТОНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту