ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
126 знаків питання
28.11.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 95(21667) / Тираж: 8525

«126 запитань владі щодо знесення Одеського Євромайдану» — під такою назвою біля будівлі обласної державної адміністрації (просп. Шевченка, 4) відбувся флеш-протест-моб. Активісти розклали перед ОДА 126 великих знаків питання, щоб спитати представників влади, чому досі не звільнені 126 міліціонерів, які два роки тому брали участь у знесенні наметового містечка Одеського Євромайдану, викраденні майна, побитті та фальшуванні справ проти протестувальників.

«У нас є запитання до МВС, прокуратури та представників партії влади: чому організатори та виконавці знесення Майдану досі служать у правоохоронних органах і не втратили своїх погонів? А дехто навіть пішов на підвищення. Рік тому ми добилися проведення службового розслідування, і в МВС є прізвища всіх організаторів. Ми вимагаємо, щоб жоден із цих людей не перейшов на роботу в поліцію», — коментує флеш-моб один з організаторів Одеського Майдану Олексій Чорний.

Нагадаємо, два роки тому, 25 листопада 2013-го, міліція знесла наметове містечко «ДемАльянсу» на Одеському Євромайдані. Намети та інше майно вивезли в невідомому напрямку на автомобілі без номерних знаків. Трьох активістів тоді за-тримали, завдали їм тілесних ушко-джень. Їм винесли адміністративні вироки за сфальшованими звинуваченнями. Але й досі активісти не мають інформації щодо покарання осіб, винних у крадіжці, побитті та фальшуваннях. Зауважимо, до євромайданівців в Одесі застосували силу (залучивши «правоохоронців» і «тітушок») ще до того, як наважилися на силовий розгін студентів у Києві. То, може, й у відновленні справедливості Одеса стане першою?

Напередодні флеш-мобу у соці-альних мережах був поширений пост Олексія Чорного з фотографією одного з організаторів знесення наметового містечка: «Зна-йомтесь! Полковник міліції Вдовиченко Олексій Маратович. Рівно два роки тому, 25 листопада 2013 року, він організовував знесення Одеського Євромайдану. Також він був присутній вночі на місці подій, коли нас затримували, коли рвали і вивозили наші намети. Його обличчя є на відео, його особа й організаторські функції встановлені в результаті службового розслідування. На той момент він обіймав посаду заступника начальника міського управління ГУ МВС України в Одеській області. Влітку цього року він був призначений заступником начальника обласного відділу МВС, тобто пішов на підвищення. Періо-дично ми зустрічаємо й інших органі-заторів та виконавців знесення Майдану. Вони також досі при своїх погонах. Це для тих, хто не розуміє, навіщо ми проводимо акцію біля обладміністрації».

До людей, які цього дощового дня вимагали від влади навести лад у лавах правоохоронців, ви-йшов радник голови ОДА Саша Боровик. На запитання, чи можуть співробітники обласної державної адміністрації допомогти активістам у їхніх пошуках правди, пан Боровик відповів так:

— Співробітники адміністрації, звичайно ж, підтримують оновлення влади в місті та області. Слід розуміти, що наша держава неоднорідна в тому сенсі, що навіть після перемоги революції ми не можемо говорити про те, що у нас влада тепер репрезентує Майдан, який переміг. Майдан переміг, але оновлення влади не відбулося. Не відбулося ні на рівні Кабміну, ні на рівні обласних чи міських влад.

Ми вважаємо, що ми є представниками Майдану, який переміг. Практично щодня ми у якійсь конфронтації з тими силами, які ще залишилися, які є частиною старих структур. Наша з вами розмова — один з прикладів того, що ми підтримуємо заміну поліцейських, але наші повноваження для того, щоб це відбулося, є обмеженими. Ми виступаємо за те, щоб будь-які зміни відбувалися легально, у правовому полі. Ситуація така, що ми маємо нашого начальника поліції, але він самостійно не приймає рішень щодо кадрових змін, він мусить розмовляти з Кабміном, з паном Аваковим, котрий, як мені бачиться, не підтримує всі його ініціативи та рішення. Така ж ситуація з прокуратурою. Наш прокурор привіз кілька своїх людей, але приймати кадрові рішення чи вживати своїх заходів він також не може без генпрокурора. Така ж ситуація з судами. Суди наша гілка влади не може контролювати. А суди залишилися незміненими, і ми часто бачимо, як суд займає антимайданівські позиції.

Виступаючи за правові методи, ми усвідомлюємо, що нереволюційні методи вирішення мають одну особливість — вони потребують певного часу. В даному випадку ми хочемо разом з активістами привернути увагу до проблеми. Так, ми за зміну цих поліцейських, які брали участь у розгонах. Так, ми за те, щоб були службові розслідування, щоб вони були об’єктивними. Щоб наш голос почули у Міністерстві внутрішніх справ, що ми підтримуємо цей рух, щоб люди, яких треба зняти, щоб їх зняли. Вважаю активістів, які сюди при-йшли, нашими союзниками: чим більше вони піднімають свій голос, чим більше громадськість про це говорить, тим нам простіше вести політичну боротьбу в Києві».

Автор: Володимир ГЕНИК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту