ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Не звіти, а реальне забезпечення
03.12.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 96(21668) / Тираж: 8525

В Одесі стартувала експериментальна електронна система потреб та запасів у сфері речового забезпечення Збройних сил України. Волонтери із Ради реформ Міністерства оборони обрали саме наше місто, де вперше впроваджуватиметься комп’ютерна система САП, з допомогою якої обліковуватиметься кількість пального та обмундирування у військових частинах.

Цій темі було присвячене виїзне засідання Ради реформ, в якому взяли участь міністр оборони Степан Полторак, керівник проектного офісу Ради реформ Андрій Загороднюк, радники міністра оборони Юрій Бірюков та Тетяна Ричкова, інші службові особи та волонтери.

Йшлося про запуск проекту з автоматизації обліку матеріального забезпечення ЗСУ. Основні недоліки нинішньої системи забезпечення — паперовий документообіг, відсут-ність оперативної інформації про фактичний стан та потреби конкретного бійця, інструментів планування та відомостей про рух і наявність запасів. Проект «Автоматизація обліку потреб та запасів у сфері речового забезпечення Збройних сил України» передбачає створення єдиної інформаційної платформи для обліку, спрощеної процедури замовлення та доставки, що призведе до скорочення строків забезпечення та кращого розуміння рівня боєздатності армії. Впрова-дження автоматизованої системи дозволить отримувати оперативну інформацію впродовж 10—15 хвилин замість щоквартального звіту.

— У кожного бійця буде облікова електронна картка, з допомогою якої фіксуватиметься видача матеріальних цінностей. Потреби кожного солдата будуть публікуватися онлайн. Це дозволить нам за секунди бачити реальні потреби наших воїнів, — розповідає Андрій Загороднюк. — Уже опрацьовано систему і проведено кодифікацію номенклатури з дотриманням стандартів НАТО, оцифрування даних, визначено ІТ-інфраструктуру. Крім цього, маємо розробки, що дозволяють використовувати систему у польових умовах, а це забезпечує оперативність та актуальність даних навіть в умовах бойових дій. Починається процес навчання, встановлення обладнання, облік залишків, створення комплексної системи захисту інформації та попередні випробовування. До роботи у проекті залучені мобілізовані військовослужбовці, що мають досвід роботи з IT-технологіями.

Попередні випробовування нової автоматизованої системи обліку потреб та запасів уже розпочалися. На першому етапі планується навчання користувачів та розгортання робочих місць, потім — до-слідна експлуатація і запуск.

— Моя особиста вимога: стовідсоткове забезпечення особового складу Збройних сил — це не звіт про наявність теплих речей на складі, скоріше — навпаки. Бо коли речі на складі, солдатам в окопах не тепло. Цього року ми готові забезпечити підготовку солдатів до зими з допомогою нової комп’ютерної системи обліку, — зазначив Степан Полторак.

Після того, як система пройде випробування в Одеському об’єднаному центрі забезпечення військ, уже навесні наступного року її впроваджуватимуть в усій українській армії.

На відкритому засіданні Ради реформ в Одесі була також презентована логістична доктрина Збройних сил України. Учасники обговорили і проекти створення Центру обслуговування військово-службовців, реформування системи забезпечення житлом та системи державних закупівель Міноборони.

Під час візиту до нашого міста Степан Полторак вручив десятьом курсантам Військової академії, колишнім воїнам АТО, цінні подарунки та відомчі відзнаки Міністерства оборони і Генерального штабу.

Слід зазначити, що цього року до Одеської військової академії вступило 132 учасники антитерористичної операції на сході нашої країни. Звертаючись до курсантів, міністр наголосив: «Надзвичайно почесно потиснути руки вам — воїнам, які, отримавши бойовий досвід в АТО, вирішили здобути військовий фах та пов’язати своє життя зі службою Батьківщині. Дякую за віддану та добросовісну службу!»

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту