ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ШВИДКО, ПРОФЕСІЙНО, ЗЛАГОДЖЕНО
04.12.2015 / Газета: Флот України / № 49(1622) / Тираж: 1000

Підрозділи Військово-Морських Сил Збройних Сил України взяли участь у спільному тактичному навчанні з ліквідації надзвичайних ситуацій на воді. Темою навчання було проведення у північно-західній частині Чорного моря спільної пошуково-рятувальної операції по пошуку і рятуванню людей, що потерпають лихо у прибережній зоні морського пошуково-рятувального району відповідальності України.

Досвід пошуково-рятувальних операцій засвідчує необхідність подальшого вдосконалення організації системи рятування на воді, яка потребує залучення сил та засобів багатьох структур та злагодженої роботи всіх їх ланок.

Навчання проводилися з метою відпрацювання організації взаємодії між структурними підрозділами національних Військово-Морських Сил, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України та іншими службами і відомствами при виконанні ними пошуково-рятувальних заходів на водних об’єктах; визначення рівня готовності сил та засобів служб взаємодії до проведення спільної пошуково-рятувальної операції на морі у складі різнорідних сил; відпрацювання на практиці організації та порядку проведення заходів по порятунку при виникненні надзвичайних ситуацій на водних об’єктів та перевірки організації зв’язку і роботи елементів берегового сегменту глобальної морської системи зв’язку під час лиха та для забезпечення безпеки.

Згідно з задумом спеціального тактичного навчання, внаслідок надходження активного циклону в північно-західній частині Чорного моря різко погіршилися погодні умови, по регіону оголошено штормове попередження, у портах оголошено про заборону виходу суден та інших плавзасобів.

Черговими силами по засобах радіозв’язку отримано сигнал «SOS» від капітана пасажирського судна «Тендра». За оперативною інформацією стало відомо, що дане судно здійснювало перехід за маршрутом: порт Одеса – порт Білгород-Дністровський з 45-ма пасажирами на борту, екіпаж судна складав 6 осіб. Також було зафіксовано, що судно в 6 милях від берега потрапило в шторм і, в результаті зіткнення з підводною перешкодою, отримало крен на правий борт. Внаслідок цього, близько 30 пасажирів опинилися за бортом, сильним хвилюванням і течією їх почало зносити в різні напрямки.

Для проведення пошукових робіт до місця надзвичайної ситуації, окрім чергових сил пошуково-рятувального забезпечення Військово-Морських Сил ЗС України, направлено катер Одеського загону Морської охорони Державної прикордонної служби України, пошуково-рятувальні катери філії «морської пошуково-рятувальної служби» державного підприємства «Адміністраціі морських портів України», чергові портові плавзасоби від порту Іллічівськ, Білгород-Дністровський та Одеса.

За сценарієм, від ВМС ЗС України до навчання залучалися командний центр флоту, судно «Нетішин», чергове повітряне судно Ан-26 з рятувальною парашутно-десантною групою та швидкохідний катер з плавцями-рятувальниками. Зокрема, робота швидкохідного катеру полягала у відпрацюванні алгоритму дій по пошуку та порятунку, піднятті із води постраждалих, наданні першої медичної допомоги, їх доставці на судно «Нетішин» та на берег для подальшої передачі представникам служби медицини катастроф.

На березі постраждалим надали першу медичну допомогу. На пункті життєзабезпечення з ними працювали психологи. Навчальні цілі спеціального тактичного навчання з ліквідації надзвичайних ситуацій на воді було успішно досягнуто, усіх людей врятовано.

За словами начальника пошуково-рятувальної служби управління оперативного (бойового) забезпечення командування ВМС ЗС України капітана 1 рангу Олександра Микитюка, у національних ВМС пошуково-рятувальним операціям як невід’ємному атрибуту бойової підготовки приділяється значна увага.

– Ми відпрацювати в комплексі та у взаємодії з представниками інших силових структур практичний компонент з надання допомоги аварійному надводному судну, з пошуку та рятування особового складу, – зауважив капітан 1 рангу Олександр Микитюк. – Дуже важливо, що дане навчання проводилось в умовах, які максимально наближені до реальних. Потрібно, щоб такі навчання проводились якомога частіше для того, щоб у разі аварійних ситуацій особовий склад мав можливість діяти чітко і високопрофесійно.

Автор: Анатолій ОДАЙНИК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту