![]() |
|
![]() |
![]() |
Під час робочої поїздки міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак зустрівся з головою Одеської обласної державної адміністрації Міхеїлом Саакашвілі, відвідав Військову академію і 46-й Об’єднаний центр забезпечення ЗС України, де провів виїздне засідання Ради реформ.
Про реформування армії
– За цей рік, що минає, керівництво міністерства оборони України разом з волонтерами та українським народом зробили дуже багато на шляху реформування Збройних Сил, – відмітив генерал армії України Степан Полторак. – Але цього не достатньо, для того, щоб унеможливити будь-яке зазіхання з боку сусіда-агресора.
За словами міністра оборони України, під час першого етапу реформування вдалося значно зміцнити Збройні Сили України, змінити та модернізувати систему управління військ та підготовки сил, підвищити систему забезпечення.
– За дорученням Президента України – Верховного Головнокомандувача ЗС України у міністерстві оборони та Генеральному штабі із залученням провідних іноземних та вітчизняних фахівців триває дуже серйозна робота щодо кардинального реформуванням Збройних Сил, – наголосив генерал армії України Степан Полторак. – Ця робота практично на стадії завершення. Так, звичайно, не все в нас виходить. Є помилки, деколи не вистачає кадрового потенціалу, часто заважає супротивник, який порушує Мінські домовленості. Але, я вам точно скажу, що ми обов’язково зробимо все те, що намітили.
Про Військово-Морські Сили
Під час зустрічі з головою Одеської обласної державної адміністрації міністр оборони України обговорив варіанти щодо розміщення штабу командування Військово-Морських Сил ЗС України, який у квітні минулого року було передислоковано з тимчасово окупованої території АР Крим до Одеси, адже до сьогодні він дислокується на території оперативного командування «Південь».
– Для повноцінного функціонування штаб командування ВМС повинен мати постійне місце дислокації, – відзначив міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак. – Оскільки вже понад рік ця проблема не розв’язана, маємо у найкоротші терміни вирішити це питання.
У ході зустрічі було оглянуто будівлю колишнього аеромобільного факультету Військової академії. Переміщення штабу ВМС до даної будівлі можливе за умови капітального ремонту та реконструкції будівлі. Проте, за словами міністра оборони України, розглядаються й інші варіанти.
Окрім цього, міністр оборони провів нараду з керівництвом вищого військового навчального закладу, оперативного командування «Південь» та командуванням ВМС.
– Наше пріоритетне завдання – розвиток та будівництво штабу командування ВМС, – підкреслив під час зустрічі міністр оборони України. – Маємо розпочати розробку проектної документації щодо реконструкції приміщення для штабу ВМС та подальшого використання за призначенням.
Також генерал армії України Степан Полторак наголосив на тому, аби робота щодо повернення об’єктів міністерства оборони, незаконно переданих третім особам, продовжувалася.
Про мобілізацію і військові комісаріати
Генерал армії України Степан Полторак заявив, що проведення наступної хвилі часткової мобілізації не передбачається, адже планується збільшення контрактної складової Збройних Сил за допомогою військовослужбовців, які призвані по мобілізації.
– Наразі немає підстав говорити про наступну чергу мобілізації, адже немає необхідності у її проведенні. Сьогодні зарано говорити про якісь конкретні дати, – зазначив міністр оборони. – У міністерстві оборони вживають заходів, спрямованих на збільшення кількості військовослужбовців за контрактом. Зокрема, згідно з проектом бюджету на наступний рік закладено збільшення грошового забезпечення для військовослужбовців.
Також проектним офісом була запропонована концепція реформування військових комісаріатів.
– Я цілком схвалюю ідею реформування військкоматів, – повідомив генерал армії України Степан Полторак. – Ці установи із застарілих пережитків радянських часів мають перетворитися на сучасні центри обслуговування військовослужбовців.
Міністр оборони України розповів, що зі зверненням розглянути можливість реформування системи військкоматів до нього звернулися народні депутати України.
Про нові проекти
На базі 46-го Об’єднаного центру забезпечення ЗС України під час виїзного засідання Ради реформ міністерства оборони України, яке пройшло під головуванням генерала армії України Степана Полторака, було оголошено про запуск випробовування проекту з автоматизації обліку матеріального забезпечення ЗС України.
Проект «Автоматизація обліку потреб та запасів у сфері речового забезпечення Збройних Сил України» передбачає створення єдиної інформаційної платформи для обліку запасів, спрощеної процедури замовлення та доставки, що сприятиме скороченню строків забезпечення та кращому розумінню рівня боєздатності армії.
До цього часу основними недоліками системи забезпечення були паперовий документообіг, відсутність оперативної інформації про фактичний стан забезпечення та потреби конкретного бійця, відсутність інструментів планування з урахуванням розмірів військовослужбовців та відсутність оперативної інформації про рух або наявність запасів.
Власне, впровадження вказаної системи дозволить скоротити термін доставки, більш точно планувати управління запасами (скоротити відсоток залишку) та отримувати оперативну інформацію протягом 10-15 хвилин, замість щоквартального звіту.
Міністр оборони генерал армії України Степан Полторак позитивно оцінив нововведення та подякував проектному офісу реформ, активістам, волонтерам та всім тим, хто долучається до процесу реформування національного війська.
– В Одесі розпочинаються випробування нової автоматизованої системи обліку потреб та запасів, – зазначив міністр оборони України. – Першим етапом передбачено навчання користувачів та розгортання робочих місць, потім – дослідна експлуатація та запуск.
За словами генерала армії України Степана Полторака, під час розробки цього проекту було враховано міжнародний досвід та практику країн-партнерів. Це важливий крок на шляху до підвищення боєздатності нашої армії. Показником успішності масштабної реформи системи забезпечення ЗС України стане те, що кожен військовослужбовець як на передовій, так і в тилу відчує позитивні зміни.
Як зауважила керівник проекту «Автоматизація обліку потреб та запасів у сфері речового забезпечення ЗСУ» Вікторія Карт, на сьогодні система розроблена на базі SAP, проведено кодифікацію номенклатури з дотриманням стандартів НАТО, забезпечено зв’язок, проведено оцифрування даних, визначено IT інфраструктуру проекту. Крім цього, проведена розробка дозволяє використання системи і в польових умовах з відкладеною синхронізацією, що забезпечує оперативність та актуальність даних навіть в умовах бойових дій. В рамках реалізації цього проекту розчинається процес навчання, встановлення обладнання, облік залишків, побудова комплексної системи захисту інформації та попередні випробування. Для роботи у проекті залучалися військовослужбовці, призвані до лав ЗС України за мобілізацією, які мають досвід роботи в IT.
Також під час засідання Ради реформ міністерства оборони України генералу армії України Степану Полтораку було представлено презентацію проекту документу Логістичної доктрини ЗС України та доповідь щодо впровадження проекту створення Центру обслуговування військовослужбовців. В ході заходу було обговорено проект реформування системи забезпечення житлом військовослужбовців та розробку і впровадження програми реформування системи державних закупівель міністерства оборони України.
Про навчальний заклад і героїв АТО
Генерал армії України Степан Полторак у супроводі тимчасового виконувача обов’язків начальника Військової академії генерал-майора Олега Гуляка оглянув навчально-матеріальну базу військового вишу та поспілкувався з майбутнім поколінням офіцерського корпусу українських Збройних Сил.
Під час відвідування одеської Військової академії глава оборонного відомства нагородив 10 курсантів, які до вступу виконували бойові завдання із захисту Батьківщини в зоні проведення АТО цінними подарунками. Він зазначив, що до Дня Збройних Сил України усі курсанти-учасники АТО отримають відомчі відзнаки міністерства оборони та Генерального штабу.
– Надзвичайно почесно потиснути руки вам – воїнам, які, отримавши бойовий досвід в АТО, вирішили здобути військовий фах та пов’язати своє життя зі службою Батьківщині. Дякую за віддану та добросовісну службу! – зауважив генерал армії України Степан Полторак.
Загалом, цього року до одеської Військової академії вступило 198 військовослужбовців військової служби за контрактом та військовослужбовців строкової служби, з них 132 – учасники антитерористичної операції на сході нашої країни. Також тут навчаються 79 вихованців ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою всіх регіонів України.
Того ж дня, за дорученням генерала армії України Степана Полторака, з нагоди Дня Збройних Сил України заступник міністра оборони України Юрій Гусєв разом з командувачем ВМС ЗС України віце-адміралом Сергієм Гайдуком та командувачем військ оперативного командування «Південь» генерал-лейтенантом Анатолієм Сиротенком відвідали Військово-медичний клінічний центр Південного регіону, де вручили державні та відомчі нагороди пораненим бійцям, які виконували бойові завдання в зоні проведення АТО та військовим медикам.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |