ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ВОЇНАМ АТО
04.12.2015 / Газета: Флот України / № 49(1622) / Тираж: 1000

Постійна загроза життю, смерть товаришів та побратимів, втрата здоров’я, і це далеко не повний перелік того з чим сьогодні зустрічаються українські військовослужбовці у зоні проведення антитерористичної операції.

Все це призводить до погіршення фізичного стану та завдає чималу шкоду психологічному здоров’ю людини.

Тривалий стрес у тій чи іншій формі позначається майже на всіх військовослужбовцях, і поширеним ускладненням, яке може розгорнутися через деякий час після переживання психотравмуючої події, є посттравматичний стресовий розлад.

Саме з метою своєчасного виявлення такого роду проблем у військових з ініціативи командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України та при підтримці Центру соціальних ініціатив та розвитку відбувся семінар-тренінг «Первинна психологічна допомога», у рамках трирівневої системи психологічно-соціальної роботи з особами, які пережили травматичні події.

У заході взяли участь офіцери по роботі з особовим складом, військові психологи, старшини, сержанти та медпрацівники. Семінар проводили професійні психологи, які навчали військових методикам та технікам надання первинної психологічної допомоги постраждалим. Учасники семінар-тренінгу були розділені на умовних 5 груп, де вони могли на практиці відпрацювати отримані знання.

– Людський організм здатний боротися не тільки із різноманітними вірусами та бактеріями, а ще й переживати сильні стресові ситуації, — відмітив голова Центру соціальних ініціатив та розвитку Олександр Димитревич. – Людина легше виходить з такого стану за умови наявності соціальної підтримки, тобто підтримки сім’ї, колег та суспільства в цілому. Разом з тим, ті хто надає підтримку мають розуміти як правильно це роботи, що можна говорити, а що ні, і саме цьому ми навчаємо на першому рівні нашого тренінгу.

За словами Олександра Димитревича, на другому рівні тренінгу особи, не спеціалісти в області психології, будуть вивчати характер психологічної травми, її анатомію, головні ознаки та симптоми.

Учасники семінару щиро подякували психологам за цікавий та змістовний захід, а також відзначили, що отримали багато нової та корисної інформації, яку вони використовуватимуть у подальшій повсякденній діяльності. Окрім цього, варто зазначити, що подібні тренінги проводитимуться й надалі.

Автор: Олександр ЗАВТОНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту