Оглядові кімнати, переоснащена ЛОР-операційна та комфортні госпітальні палати – так зараз виглядає клініка отоларингології та офтальмології Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (ВМКЦ ПнР).
У цьому медичному підрозділі завершено капітальний ремонт в усіх приміщеннях та оновлено більшість лікувальної бази.
За словами начальника клініки отоларингології та офтальмології полковника медичної служби Олексія Фураєва, за останні півтора року його військове господарство дуже змінилося у кращу сторону.
Необхідні на модернізацію клініки кошти у розмірі 2 мільйонів гривень надійшли, як централізовано з оборонного бюджету, так й від благодійних організацій. Проте, зі зміною зовнішнього вигляду перед військовими офтальмогами та ЛОР-лікарями вікрилися й нові обрії лікування пацієнтів.
– Завдяки новій закордонній апаратурі, наші офтальмологи удвічі скоротили час, відведений для обстеження поранених бійців та утричі зменшили загальний курс їхнього лікування. ЛОР-лікарі ж можуть похвалитися покращенням якості проведення операцій, а значить вони стали більше отримувати слова вдячності від захисників Вітчизни, – розповів полковник медичної служби Олексій Фураєв.
Нинішні розширені можливості вражають фахівців у цій галузі охорони здоров’я.
Так, до 30 пацієнтів одночасно можуть там знаходитися на стаціонарному лікуванні і ще стільки ж перебувати на денній формі лікування. Та головне, що більшість офіцерів здобули безцінний досвід роботи з пораненими у зоні проведення антитерористичної операції. Нові специфічні знання вони активно застосовують у мирному Харкові.
В числі військових професіоналів є начальник відділення офтальмології підполковник медичної служби Федір Рудковський, який на Донбасі провів декілька місяців і за це нагороджений двома відомчими відзнаками.
– Як не дивно, моє перебування на війні дало певний імпульс для подальшого розвитку, як лікаря. Приміром, зараз я опановую новітні методи виявлення та лікування хвороб очей. Також віднедавна сів за написання кандидатської дисертації за підсумками бойового відрядження. У Донецькій області, врятовуючи наших бійців, я зрозумів справжню ціну миру та важливість роботи військових ескулапів, – зауважив підполковник медичної служби Федір Рудковський.
До речі, у 2014-2015 роках Військово-медичний клінічний центр Північного регіону придбав медичне обладнання та фармацевтичні засоби на загальну суму близько 12 мільйонів гривень. Дві третини від цих коштів поступило від благодійних фондів, закордонних неурядових організацій та небайдужих до долі учасників АТО громадян.
– За весь час проведення АТО на Донбасі звідти до Харкова поступило близько 13000 осіб із пораненнями, бойовими травмами чи гострими захворюваннями. 1500 з усіх бійців отримали необхідну допомогу саме у наших військових ЛОР-лікарів та офтальмологів. При цьому, відсоток важкопоранених у цьому медпідрозділі найвищий серед інших клінік. Отже, працювати їм у операційних довелося набагато більше, ніж колегам з інших відділень, – зауважив начальник ВМКЦ ПнР полковник медичної служби Віктор Поліщук.
Після введення у дію оновленої клініки отоларингології та офтальмології, за нею одразу ж закріпилася неформальна назва «євроклініка». Цей вихід військових лікарів на більш високий рівень надання медичних послуг, підштовхує колег з інших клінік та медичних центрів до подальшого вдосконалення своїх можливостей і професіоналізму.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |