![]() |
|
![]() |
![]() |
Третя студія «Чорноморсько-Балтійського форуму безпеки та співпраці» відбулася в Одесі. Про інформаційні війни, роль ЄС та НАТО у боротьбі з тероризмом і загрозами безпеки країн Чорноморського регіону говорили українські та закордонні експерти.
Іво Самсон, керівник Інституту безпеки та оборони Військової академії збройних сил Словацької Республіки, повідомив про заходи, яких вживає НАТО для протидії тероризму і запобігання агресії. Для того, щоб розвінчати міфи, котрі поширюють прокремлевські ЗМІ, експерт ознайомив з позицією Північно-Атлантичного альянсу, його стратегією та цінностями.
Про інформаційний вплив як складову гібридної війни розповів військовий експерт зі Словаччини полковник Юрай Бескид (в одному з найближчих номерів «Чорноморських новин» читайте розмову пана Бескида з нашим кореспондентом).
Доповідь на тему «Гібридна війна та деякі виклики безпеки країнам від Чорного до Балтійського моря» представили Олександр Захарія, голова Інституту стратегічних до-сліджень і прогнозів трансатлантичних процесів, та Алім Карвацький (ГО «Право»). Автори доповіді розглянули механізм та засоби сучасної пропаганди, відзначили, як сьогодні здійснюється інформа-ційна війна Росії проти України, ЄС та НАТО, показали основні цілі психологічних операцій, які вона проводить.
Як працює кремлівська пропаганда в Україні на прикладі моніторингу останніх публікацій у газетах «Комсомольская правда в Украине» та «Московский комсомолец в Украине» проілюстрував Володимир Геник, голова ГО «Одеський регіональний комітет Україна — НАТО». Промовець наголосив, що згадані видання вже за своїми назвами підпадають під дію Закону України про декомунізацію, при-йнятого у квітні цього року.
Про роль національно-патріотичного виховання як чинника протидії інформаційним війнам, про відпо-відний досвід країн Східної Європи говорили Вадим Кіров, керівник Одеського обласного центру патрі-отичного виховання дітей та молоді, і співробітник цієї організації Дмитро Бондаренко.
Олександр Калініченко, капітан першого рангу, та Олександр Королюк (Військова академія, м. Одеса) свої виступи присвятили національно-патріотичному вихованню та його ролі у підготовці майбутніх військовослужбовців, захисників України.
Олександр Захарія зазначив, що засобом протидії відповідним операціям Росії від Балтійського до Чорного моря може стати об’єднання зусиль та ресурсів країн Балтії (Латвії, Литви, Естонії, Польщі) та басейну Чорного моря (Румунії, Молдови, Болгарії, Туреччини, Грузії, України) за підтримки НАТО та ЄС у створенні в Одесі інформаційного Балто-Чорноморського центру (або його відділення) для інформаційно-психологічної боротьби із сепаратизмом, агресією, фашизмом та тероризмом.
Серед гостей форуму — представники дипмісій, акредитованих в Одесі: генеральний консул Республіки Польща Даріуш Шевчик, консул Республіки Болгарія Краліо Дімов, консул Грузії Іраклій Абесадзе, перший секретар генерального консульства Румунії Міхай Константинеску.
Організаторами зустрічі виступили Інститут стратегічних дослі-джень і прогнозів трансатлантичних процесів, ГО «Одеський регіональний комітет Україна — НАТО», Одеський обласний центр патріотичного виховання дітей та молоді за підтримки посольства Литовської Республіки в Україні і Центру інформації та документації НАТО в Україні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |