![]() |
|
![]() |
![]() |
Перспективи діяльності Фонду Ганса Зайделя (Німеччина, земля Баварія) на Одещині обговорювалися під час недавньої зустрічі його німецьких та українських представників з головою обласної ради Анатолієм Урбанським. Йшлося, зокрема, про підсумки недавніх місцевих виборів в Україні, про просування процесу децентралізації, про обсяг допомоги, яку нам на цьому непростому шляху можуть надати досвідчені європейські експерти.
«На службі демократії, миру та розвитку» — під таким гаслом працює Фонд Ганса Зайделя, створений понад 40 років тому в Мюнхені. За більш як два десятиліття діяльності в Україні його експерти намагалися прищепити європейські стандарти та демократичні принципи роботи урядовцям, правоохоронцям та громадським активістам. Проекти фонду у нашій державі спрямовані на виховання людей з національною свідомістю та європейським мисленням.
Понад сто тисяч українських правоохоронців, державних службовців та активістів неурядових організацій, у тому числі й з Одещини, стажувалися у Німеччині та Австрії, брали участь у конференціях і семінарах у державах Євросоюзу. Відкриття європейського стилю життя, демо-кратичних цінностей стало для них можливим саме завдяки програмам німецького фонду Ганса Зайделя.
Один з найвідоміших проектів фонду — робота зі сталого розвитку малих міст і селищ, об’єднання громад. Сьогодні такий досвід, який вже отримали в західних і центральних областях України, передбачають впровадити і на Одещині.
Фахівці фонду на конкурсній основі організовують і проводять дворічний курс навчання сільських та селищних голів, мерів невеличких міст із населенням не більше 30 тисяч осіб. У навчальній програмі — теорія сучасного господарювання, консультації, виїзди на місця, «домашні завдання» із розробки міні-проектів, їх колективне обговорення та можливість практичної реалізації.
Одне слово, практичні баварці можуть навчити нас вибудовувати перспективи розвитку окремих територій, які б логічно вписувалися в обласну стратегію, пробуджувати внутрішні резерви, шукати інвесторів. При цьому роль обласної влади — лише допомагати документально оформити плани в правовій площині.
Керівник проектів Фонду Ганса Зайделя в Україні, Молдові і Румунії Даніель Зайберлінг стосовно самостійності територій, яка у нас на порі, сказав таке: «Політичне майбутнє Німеччини вибудовується не на федеральному рівні, а на місцях. Досвід нас переконує: якщо на місцях нема порядку, то не допоможе навіть найпрекрасніший уряд у Берліні. Ми готові надавати потрібну експертну підтримку на вашому шляху до децентралізації».
Експерти фонду добре знають, як непросто нам йти цим шляхом, тому готові ділитися власними напрацюваннями. Демократія, підкреслювали вони, дуже потребує освіти та просвітницької роботи, виховання таких політично свідомих громадян, яким притаманні як вільний розвиток особистості, так і соціальна відповідальність та відчуття солідарності з іншими людьми. Це завдання набуває особливої актуальності саме в наш час, коли дедалі більше зростає потреба у власній відповідальності, у новій культурі самостійності, основи якої ми з вами лише починаємо опановувати.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.014Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |