![]() |
|
![]() |
![]() |
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні 9 грудня оприлюднила дванадцяту доповідь, в якій, зокрема, зазначається, що «припинення вогню в рамках перемир’я», про яке було досягнуто домовленості 26 серпня, призвело до істотного зниження інтенсивності бойових дій, у тому числі завдяки відведенню деяких видів тяжкої зброї українськими військовими та озброєними групами.
За охоплений доповіддю період — із 16 серпня по 15 листопада, було вбито 47 цивільних осіб і 131 — поранено. Загальна кількість загиблих із середини квітня минулого року становить щонайменше 9098 осіб, і ще 20732 були поранені. Ця кількість включає в себе цивільне населення, українські збройні сили та озброєні групи.
Основна причина нових жертв серед цивільного населення — вибухонебезпечні пережитки війни та саморобні вибухові пристрої, що «підкреслює гостру необхідність проведення масштабної діяльності з розмінування та інформування про мінну небезпеку по обидва боки лінії зіткнення», йдеться в доповіді.
Водночас, зазначається у звіті, на території, яка контролюються озброєними групами, продовжується притік боєприпасів, озброєння та бойовиків з Російської Федерації, залишаючи ситуацію вкрай вибухонебезпечною.
У документі йдеться про серйозні порушення прав людини тих, хто проживає на територіях, підконтрольних самопроголошеним «ДНР» та «ЛНР», як-от вбивства, катування, жорстоке поводження, незаконне тримання під вартою та примусова праця, обмежена свобода пересування, зібрань та вираження поглядів, а також відсутність ефективного захисту їхніх прав. «Приблизно 2,9 мільйона осіб, які проживають у зонах, охоплених конфліктом, продовжували стикатися з труднощами при реалізації своїх економічних і соціальних прав, зокрема доступу до якісної медичної допомоги, житла, соціальних послуг та виплат, а також компенса-ційних механізмів за пошкоджене, конфісковане або розграбоване майно», — йдеться у доповіді. У ній підкреслюється, що наближення холодів та перешкоди для діяльності гуманітарних організацій можуть погіршити ситуацію.
«Становище приблизно 800000 людей, які проживають по обидва боки лінії зіткнення, є особливо тяжким», — застерігають укладачі звіту. Вони звертають увагу і на те, що обмеження свободи пересування цивільного населення через лінію зіткнення, введені вимогами тимчасового порядку, ухваленого урядом у січні 2015-го, залишаються однією з основних проблем для жителів територій, охоплених конфліктом. Це призводить до зростаючого відчуття ізоляції, руйнування родинних та суспільних зв’язків.
«Цивільне населення в охоплених конфліктом східних регіонах України закінчує рік так само, як і починало — у вкрай тяжкій гуманітарній ситуації та ситуації з правами людини. Люди похилого віку не мають доступу до своїх заоща-джень, люди з інвалідністю практично не отримують допомоги, а обмежений доступ до охорони здоров’я залишив багатьох в убогому, тяжкому, навіть небезпечному для життя становищі», — заявив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейн.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |