ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
За мовною окупацією йде військова
19.12.2015 / Газета: Чорноморські новини / № 102-103(21674-21675) / Тираж: 8525

В ефірі національних телерадіоканалів стрімко падає відсоток вживання української мови. Держкомтелерадіо, на «гарячу» телефонну лінію якого надходять численні звернення громадян з цього приводу, стурбований такою ситуацією. Тенденцію до зменшення вживання української мови, з приводу чого висловлюють занепокоєння люди, підтвердив і моніторинг ефіру десяти найбільших загальноукраїнських комерційних телеканалів, проведений громадянським рухом «Відсіч».

Як повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо, за результатами моніторингу, частка української мови у вітчизняному телевізійному ефірі 7.11.2015 (день проведення моніторингу) становила 23 відсотки, тоді як у червні вона складала 28 відсотків. Тобто за 5 місяців ця частка зменшилася на 5 відсотків.

«Українська мова зникає з телеефіру зі швидкістю 1 відсоток на місяць», — зазначають громадські активісти та вимагають не використовувати телебачення для подальшої русифікації України.

Історія знає багато прикладів, коли легковажне ставлення до рідної мови призводило до занепаду культури, укорінення комплексу національної меншовартості і як результат — втрати державної незалежності. Но-вітня історія України, на жаль, дає нам приклад того, що за мовною окупацією настає військова.

Засоби масової інформації, особливо телебачення і радіо, є сьогодні одним з найдієвіших важелів державної мовної політики. Зменшуючи українську мову в ефірі, працівники телебачення і радіо свідомо або несвідомо демонструють суспільству легковажне ставлення до державної мови як одного з найважливіших чинників національної самобутності Українського народу, гарантії його національно-державної суверенності.

Свою національну гідність, право на існування України і свободу українці відстояли під час революційних подій 2013—2014 років. Забути про це — означає забути героїв Небесної Сотні, зрадити пам’ять полеглих захисників Української незалежності на сході нашої держави.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту