![]() |
|
![]() |
![]() |
Незважаючи на небувале розширення прав регіонів та повноважень регіональних рад, кожен із регіонів, що володіє цими розширеними повноваженнями, є все-таки регіоном держави Україна і кожна обласна рада функціонує в Українській, а не в якій-небудь іншій державі, а отже й працювати повинна на користь цієї держави, на консолідацію її народу.
Ви всі, незалежно від роду занять та фаху, є, певною мірою, політиками, інакше не перебували б у цій залі. І як політики ви не маєте права не розуміти, що й анексія Криму, й агресія сусідньої держави на Сході України стали можливими тільки тому, що значна кількість населення так званих «пролетарських», зро-сійщених регіонів України, з огляду на низку історичних причин, була відлучена від української ідентичності і вважала цю ідентичність неприйнятною для себе.
Саме тому сусідній державі так легко було спровокувати лжереферендуми під дулами російських автоматів та здійснити вторгнення в розвалену попередньою владою країну без армії, без фінансових ресурсів, без економіки.
Отже, найважливішим державним завданням внутріш-ньої політики сьогодні є консолідація народу, незалежно від етнічного походження окремих груп населення в тих чи інших регіонах, довкіл єдиної державної ідеї, яка сьогодні чітко сформульована: «Україна — єдина суверенна європейська Держава!»
А це значить, що кожному громадянину цієї держави ми зобов’язані забезпечити можливості відчути себе її гідним сином, дати підстави гордитися нею, замість того, щоб із заздрістю заглядати за «чужі тини», відчувати свою неповноцінність і меншовартісність — що й призвело до трагедії, яку ми всі так важко переживаємо сьогодні.
Але це почуття гордості за свою Вітчизну, почуття причетності до свого народу, які в громадян інших держав є природними, як нігті на пальцях, у жителів зросійщених регіонів, чий світогляд формувався на чужій історії, культурі, в презирстві до всього Українського, — ці почуття (задля їхнього ж щастя і повноти громадського комфорту) потрібно виховувати. І виховуються вони не криками «Ганьба!» чи «Слава!», а постійною, виваженою пропагандою правдивих знань, спрямованих на піднесення авторитету Української держави.
Це важливе завдання, що має не лише регіональне, а й загальнодержавне значення, виконує в нашому регіоні єдина обласна україномовна газета «Чорноморські новини», що у 2017 році відзначає свій 100-літній ювілей. З цією газетою співпрацює великий колектив учених: істориків, лінгвістів, літературознавців, економістів, соці-ологів тощо.
Саме тому зменшення (в перед‘ювілейному році!) фінансування цієї газети може бути витрактуване як вияв антидержавної політики облради та дискримінації більш ніж 70% етнічно українського населення регіону, нехтування його інтелектуальними і культурними потребами.
Ні на мить не допускаючи можливості такої позиції з боку обраної нами обласної ради, вказуємо вам, шановні наші обранці, на цей ваш недогляд у проекті розподілу коштів на підтримку засобів масової інформації та настійно просимо збільшити фінансування єдиної державномовної обласної газети, пам’ятаючи, що українці в Україні — не національна меншина, а державна нація.
Учасники громадського руху на підтримку газети «Чорноморські новини».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.017Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |