![]() |
|
![]() |
![]() |
– Який порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій за інвалідністю відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»?
– Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій за інвалідністю відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі – Порядок).
Згідно з Порядком, заяви про призначення пенсії за інвалідністю особам, звільненим із військової служби, подають до головних управлінь Пенсійного фонду в областях і місті Києві через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства інфраструктури, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної прикордонної служби, Державної податкової служби, Державної пенітенціарної служби, Державної інспекції техногенної безпеки.
Днем звернення щодо призначення пенсії вважають день подання заяви до відповідного органу, який призначає пенсії. До заяви додають усі потрібні документи. Якщо заяву й документи надсилають поштою, днем звернення вважають дату їх відправлення.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додано не всі належні документи, заявнику (посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу) роз'яснюють, які документи необхідно подати додатково. Якщо документи, яких не вистачало, подано до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз'яснення, то днем звернення з приводу призначення пенсії вважають день подання заяви або дату відправлення документів поштою.
– Як обчислюють стаж роботи реабілітованих громадян?
– Громадянам, яких було необґрунтовано притягнуто до кримінальної відповідальності, необґрунтовано репресовано й згодом реабілітовано, час тримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та заслання, а також перебування на примусовому лікуванні до 01.01.2004 зараховують до стажу в потрійному розмірі.
Починаючи з 01.01.2004 страховий стаж обчислюють в одинарному розмірі, крім роботи з підземними, особливо шкідливими та особливо тяжкими умовами праці, за кожен повний рік якої до страхового стажу додатково зараховують по одному року.
– Який порядок призначення та перегляду розміру пенсії за особливі заслуги?
– Оскільки розмір пенсії за особливі заслуги залежить від розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, кожне наступне збільшення розміру прожиткового мінімуму є підставою для здійснення перерахунку пенсії за особливі заслуги. Перерахунок здійснюють із дня збільшення розміру прожиткового мінімуму.
Крім того, розмір пенсії за особливі заслуги може бути переглянуто в разі чергового нагородження людини після встановлення такої пенсії або в разі виявлення нових даних про заслуги особи.
Пенсію за особливі заслуги встановлюють із дня звернення щодо її призначення. Днем звернення щодо встановлення пенсії за особливі заслуги вважають день прийняття заяви про порушення клопотання щодо призначення такої пенсії.
До заяви про порушення клопотання щодо призначення пенсії за особливі заслуги або щодо збільшення розміру такої пенсії додають документи, що підтверджують заслуги особи, і паспорт громадянина України (пенсії за особливі заслуги не встановлюють громадянам інших держав).
Для призначення пенсії непрацездатним членам сім'ї померлої особи, яка мала особливі заслуги перед Україною, також додають свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинні стосунки. Члени сімей загиблих військовослужбовців додають документи, що підтверджують факт загибелі (смерті) під час виконання службових обов'язків.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |