![]() |
|
![]() |
![]() |
За ініціативи командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний» пройшов круглий стіл з питань перспектив розвитку озброєння і військової техніки національного флоту.
У заході взяли участь командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Сергій Гайдук, військові експерти Центру досліджень армії, конверсії та озброєння, начальники профільних управлінь командування флоту.
Під час вступного слова командувач українського флоту віце-адмірал Сергій Гайдук, висловив переконання, що будівництво нових кораблів сьогодні є вкрай необхідною і невідкладною справою, бо Україна має бути сильною морською державою, а не країною біля моря. Також він додав, що останні більш ніж двадцять років фінансування українських ВМС здійснювалось на рівні 10-15 відсотків від реальних потреб. Більшість кораблів майже відпрацювали свій технічний ресурс, і круглий стіл саме у такому форматі має на меті привернути уваги суспільства та керівництва держави до нагальних проблем ВМС ЗС України.
У свою чергу, директор Центру досліджень армії, конверсії та озброєння Валентин Бадрак пообіцяв вивчити та надати експертне обгрунтування проблемним питанням розвитку ВМС ЗС України, висловити експертні пропозиції щодо альтернативних можливостей реалізації пріоритетів переозброєння українського флоту.
– Важливо, що сьогодні ми маємо можливість підключити до процесу вирішення проблем ВМС ЗС України небайдужих людей, – сказав Валентин Бадрак. – Зокрема, це стосується як представників влади та промисловців, так і експертного середовища. Інформація, яку ми отримали, безумовно вплинула на нашу позицію. Командування ВМС ЗС України має чіткі наміри щодо розбудови флоту не тільки у плані захисту, а й у питаннях розвитку потенціалу на ураження противника та бачення загальної картини майбутнього ВМС.
Як зазначив Валентин Бадрак, без повномасштабного розвитку Військово-Морських Сил завдання захисту країни, перемоги у протистоянні з агресором виконати буде надзвичайно складно, або навіть неможливо, тому розбудова національних ВМС має стати для української держави одним із головних пріоритетів. На його думку, державі необхідно зробити технологічний стрибок і перейти на сучасні реалії.
– Звичайно, для цього необхідні значні кошти, і ми розуміємо, що для держави це дуже складно, особливо у такий період коли фактично триває війна, – додав військовий експерт. – Я маю на увазі, що зробити пріоритетним розвиток ВМС ЗС України буде дуже складно, але ми вважаємо, що детальне вивчення питання флоту у тому числі за допомогою фахівців ВМС дозволить нам лобіювати найважливіші напрямки. Якщо говорити про конкретні проблеми, то я би безумовно виділив питання: «Чи стане будівництво нових кораблів пріоритетом для української держави?». Ми сьогодні наполягаємо на тому, що це має бути пріоритетом, разом із тим щоб будувати нове ракетне озброєння, що також може суттєво вплинути на загальний розвиток Військово-Морських Сил у майбутньому.
Валентин Бадрак переконаний, має бути тектонічне зрушення у свідомості вищого військово-політичного керівництва держави у бік того, що Україна не може відмовитися від будівництва нових кораблів.
– Україна є суднобудівною і морською державою, – підкреслив військовий експерт головний редактор журналу «Defense express» Сергій Згурець. – Поєднати ці дві складові якраз можна на прикладі розбудови сучасних Військово-Морських Сил. Цей симбіоз має бути підкріплений багатьма факторами. Зокрема, позицією держави та командування ВМС ЗС України, і, власне, експертним середовищем. Все це, насправді, дозволить нам зробити значні кроки вперед. Враховуючи зовнішню агресію, розбудова сучасного українського флоту є запорукою нашої безпеки, адже не лише Сухопутні війська та Повітряні Сили, а так само захист наших інтересів на морі є суттєвою складовою нашої життєдіяльності.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |