ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Не легковажте з грипом
23.01.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 8(21685) / Тираж: 8525

Епідемічний сезон грипу традиційно триває приблизно з вересня-жовтня по березень-квітень кожного року. У цей час існує найбільший ризик його підхопити. На жаль, чимало людей сприймають грип як щось несерйозне, легке, що можна перенести на ногах, попивши чаю з малиною та попаривши ноги. Це не порятує.

З початку року грип уже забрав життя більше двох десятків мешканців нашої області. Люди загинули від ускладнень хвороби, переважно від пневмонії, яка стрімко розвивалася і не піддалася лікуванню, оскільки хворі не поспішали звернутися за допомогою до медиків, а коли кинулися — було вже пізно.

Профілактика грипу — це прості правила поведінки людини, які здатні захистити від захворювання та його ускладнень.

Як можна заразитися вірусом грипу? Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки у повітрі переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання) при тісному контакті (перебування від хворого на відстані ближче двох метрів).

Клінічні ознаки грипу: різке підвищення температури тіла більше 380С без інших супроводжуючих симптомів уже може свідчити про появу грипу; головний біль, біль у м’язах, у горлі; кашель, нежить; закладення носа; в окремих випадках — блювота і пронос.

Особливо небезпечний грип для представників так званих груп ризику, тобто для людей, імунітет яких якоюсь мірою ослаблений. Це: діти до 5 років (особливо — діти до

2 років); вагітні жінки; люди віком від 65 років; люди з надмірною вагою; хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання та хронічні захворювання легенів; люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями.

Під прицілом хвороби перебувають і професійні групи ризику: медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Як попередити зараження грипом? Найперше, усіляко уникати контакту з тими, у кого є прояви грипозної інфекції; обмежити відвідини місць великого скупчення людей; часто провітрювати приміщення; часто мити руки з милом; не торкатися очей, носа або рота немитими руками; прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути; повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.

При високій температурі тіла, яка не проходить шість і більше годин, — викликайте «швидку допомогу» або сімейного лікаря. Не йдіть до лікарні, тим більше — на роботу чи в магазин, не поспішайте з хворобою поратися по господарству.

Висипайтеся. Краще в цей час відмовитися від перегляду телевізора, читання або інших занять до глибокої ночі. Здоровий сон як ніколи актуальний у боротьбі не тільки із сезонними, але й з багатьма іншими захворюваннями. Їжте, навіть якщо немає апетиту. Забудьте про цигарку, якщо палите. Не торкайтеся спиртного.

У жодному разі не намагайтеся займатися самолікуванням. Більшість препаратів для лікування грипу ефективні, тільки якщо почати їхнє застосування впродовж 48 годин після першого симптому.

Підготовлено за матеріалами прес-служби МОЗ України.

Контактні номери «гарячої» лінії ситуаційного центру із грипу: 0482-39-00-03 (громадська при-ймальня), 048-722-25-22 (служба медицини катастроф, цілодобовий), 098-494-24-19, 073-493-03-00.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту