![]() |
|
![]() |
![]() |
В інтернеті ходить такий анекдот:
— Чому українська армія досі не має ядерної зброї?
— Бо її не замовляли волонтерам.
— В Україні нема електронного врядування тому, що його раніше не замовляли ІТ-волонтерам, — вважає ініціатор створення в Україні електронного врядування, координатор волонтерського проекту «iGov», заступник голови правління «ПриватБанку» Дмитро Дубілет.
Дмитро розповів, що на заклик допомогти у розробці електронного врядування для України відгукнулися 697 фахівців із провідних IT-компаній світу. Враховуючи ціни на такого роду послуги, це стало величезною підтримкою для створення електронного порталу державних послуг iGov.org.ua, який працює з липня минулого року. Портал був створений ІТ-волонтерами на громадських засадах для боротьби з корупцією у сфері державних послуг, для покращення якості взаємодії держави з громадянами та бізнесом.
За підсумками 2015-го, опублікованими в «Економічній правді», Одещина увійшла в п’ятірку областей України, які надають державні послуги населенню через інтернет. Для порівняння: у Дніпропетровській області таких послуг — 115, у Вінницькій — 49, у Київській та Одеській — 18, у Львівській — 13. В інших регіонах ситуація набагато гірша.
Цими днями у громадській приймальні Одеської обласної державної адміністрації за участю команди розробників відбулася презентація механізму надання державних адмінпослуг громадянам за допомогою online-порталу www. igov.org.ua.
— Наш регіон розпочав імплементацію електронних послуг із соціального блоку, а це — 18 послуг. Весь світ і розвинені країни користуються такими сервісами. Ми вважаємо, що це очевидно і просто. Складнощі виникають тільки тоді, коли потрібно міняти людей. Ми вже рухаємося і не зупинимося, — заявила заступник голови ОДА Марія Гайдар.
Наразі в інтернеті для жителів Одеської області доступні такі послуги, як оформлення допомоги для різних категорій громадян, видача посвідчень інвалідам, оформлення субсидій тощо.
— Цей проект — унікальний для української історії, оскільки це яскравий приклад співпраці волонтерів, громадянського суспільства та державних органів. Коли у людини нема фізичного контакту з чиновником, ризик корупції стає набагато меншим, — наголошує Дмитро Дубілет.
Розробники порталу iGov.org.ua поставили перед собою амбітне, але цілком реальне завдання: перевести 100% державних послуг в електронний вигляд. Сьогодні цих послуг на порталі — 214, але розробники обіцяють збільшувати їх кількість і до кінця 2016-го довести до 1200 сервісів.
Завдяки цьому, впевнені вони, вдасться побороти корупцію і зробити відносини між громадянином та державою чесними і прозорими.
Проект підтримують Адміністрація Президента і Кабі-нет Міністрів, усі послуги запускаються в рамках чинного законодавства, і для держави це вигідно, адже вона не витрачає на електронне врядування грошей з бю-джету, проект впроваджується на доброчинних засадах.
Усіх, хто користується комп’ютером, ініціатори проекту запрошують приєднатися до команди iGov-волонтерів, щоб допомогти державі перевести послуги в електронний формат. Форма на запис у волонтерську команду доступна на сайті.
Отже, сьогодні кожен, хто має доступ до інтернету, може, не виходячи з дому, оформити, скажімо, субсидію. А чому б не спробувати, якщо є такий шанс?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |