![]() |
|
![]() |
![]() |
Менш ніж за дві доби в Одесі та області випала місячна норма опадів. На боротьбу зі стихією влада кинула усі наявні ресурси. Однак, цього виявилося недостатньо. Тому керівництво міста та області звернулося по допомогу до командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Всього з початку негоди українськими військовими моряками було розчищено понад 150 км автомобільних шляхів, із снігового полону звільнено 25 одиниць техніки. Працювали військовослужбовці не тільки в Одеській, а також і у Миколаївській області.
У пунктах дислокації військові моряки вийшли на вулиці та допомогли комунальникам розчищати дороги та тротуари, працювали також на прилеглих до військових частин територіях. Та якщо у місті ситуація була контрольованою, то в області без допомоги важкої техніки пробитися до деяких населених пуантів було майже не можливо. Роботу ускладнювала велика кількість снігу, місцями замети досягали декільком метрів.
Так, для боротьби зі стихією було виділено важку техніку, яка працювала на тих ділянках, де не могла впоратись звичайна техніка. Зокрема, особовий склад Центру оперативного та бойового забезпечення ВМС ЗС України із застосуванням гусеничного шляхопрокладача БАТ-2 і полкової землерийної машини ПЗМ-2 на ділянці Чорноморське-Коблево-Чорноморське розчистили автомобільну дорогу звільнив зі снігового полону 9 автомобілів і автобус з пасажирами. Окрім цього, до проведення робіт залучалась інженерна машина розгородження ІМР-2, екіпаж якої допоміг розчистити близько 15 км доріг у напрямку населеного пункту Комінтернівське. Варто додати, що в Одеській області в районі селища Дачне важка техніка та підрозділи морської піхоти прийшли на допомогу чотирьом автомобілям, які потрапили у сніговий затор.
— Наразі ми виконуємо завдання щодо розчищення доріг та доставляємо людей до пунктів обігріву, – говорить командир групи інженерних загороджень старший лейтенант Дмитро Данилюк. – Протягом двох днів за допомогою ІМР-2 ми працювали біля нашої військової частини, від селища Чорноморське у напрямку міста Южне, біля населеного пункту Сичавка, і на ділянці траси Одеса-Миколаїв. Техніка нашого підрозділу працювала майже цілодобово, ми не тільки чистили дороги, а також витягували автомобілі, які опинилися у сніговій пастці.
За словами старшого лейтенанта Дмитра Данилюка, ця техніка якраз і розрахована для виконання таких завдань. Тому, власне, флотські інженери і працюють на найважчих ділянках.
Однак, не тільки силами та засобами допомагають українські військові моряки. Інколи досвід офіцерів теж стає у нагоді. Так, в Комінтернівському районі протягом декількох діб рятувальники не могли пробити дорогу до населеного пункту Старі Шомполи. Не дійшовши якихось триста метрів, важка техніка, зокрема 38-ми тонний автонавантажувач, сама застрягла у снігових заметах. Для допомоги були прийнято рішення відправити на місце події ІМР-2, однак завдяки високому професіоналізму та досвіду керівника оперативної групи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного характеру капітана 1 рангу Андрія Коваля та начальника Центру оперативного і бойового забезпечення Військово-Морських Сил Збройних Сил України полковника Леоніда Царана, задіювати флотську техніку не знадобилося. Офіцери змогли надати кваліфіковані технічні поради щодо порятунку автонавантажувача, який не могли звільнити із снігового полону понад шість годин. Після того як рятувальники взяли на озброєння поради флотських інженерів, бульдозер звільнили за якихось двадцять хвилин.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |