![]() |
|
![]() |
![]() |
Під час Другої світової війни фельдмаршал Бернард Мантгомері, спираючись на досвід бойових дій, в яких брав безпосередню участь, сказав приблизно таке: “Чим важчі бої, чим довше йде війна, тим більше армія покладається на артилерію”. Трагічні події останніх майже двох років в Україні довели, що і сьогодні це твердження є надто актуальним, щоб його заперечувати. Є багато версій і переконань, що майбутнє безпеки за космічними військами, гелікоптерами, авіацією, танками чи чимось іншим. Та, насправді і сьогодні, як 70 років тому, знову ж можна зробити висновки, що артилерія зовсім не втратила своєї важливості та доцільності.
Військовослужбовці підрозділів, що повертаються із зони проведення антитерористичної операції не сидять склавши руки, почиваючи на лаврах героїв. Навпаки, офіцери, сержанти, солдати та матроси добре розуміють, що надалі потрібно якомога більше навчатися. Не є виключенням і підрозділи ВМС ЗС України.
Днями, на одному з військових полігонів відбулися навчальні стрільби 406-ї окремої берегової артилерійської бригади ВМС ЗС України. На полігоні працювали екіпажі реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град”, артилерійських протитанкових гармат “Рапіра” та 152-мілімітрових гаубиць “Гіацинт”.
Здійснивши багатокілометровий марш з місця постійної дислокації до вказаного району, артилеристи підготувалися до бойової роботи. Головна мета флотських “богів війни” — відбиття нападу умовного морського десанту з моря.
Вітер, який не вщухав весь день, не дуже додавав складності у роботі бойових розрахунків і всі цілі були уражені. Відпрацьовували завдання із застосування артилерійського озброєння по умовному ворогу не лише бійці, які вже набули досвіду під час виконання завдань в зоні АТО, але й ті флотські артилеристи, що нещодавно підписали свій перший контракт.
Підсумовуючи результати навчально-бойових стрільб, командування ВМС ЗС України відзначило високий рівень бойового вишколу бійців, злагодженість підрозділів, здатність виконати поставлені завдання з ураження вогнем противника, що дозволяє підтримувати високий рівень бойової готовності та є достатнім для того, щоб захистити рубежі держави вздовж її південної берегової лінії і на площі всієї акваторії територіальних вод України.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |