ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
КРИВАВИЙ ГЕНОЦИД СТОЛІТТЯ
05.02.2016 / Газета: Флот України / № 6(1630) / Тираж: 1000

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року. Ініціаторами прийняття документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія, Україна, США, а їх співавторами — ще понад 90 держав.

Дата 27 січня була обрана не випадково, адже саме в цей день радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцим на території нинішньої Польщі.

Традиційно, цього дня в Одесі відбулася офіційна церемонія покладання квітів до пам’ятника жертвам Голокосту та в’язнів гетто. Захід проходив за участю військовослужбовців українського флоту. Також у вшануванні пам’яті жертв Голокосту взяли участь голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, міський голова Одеси Геннадій Труханов, перший заступник командувача ВМС ЗС України, начальник Одеського гарнізону контр-адмірал Ігор Тимчук, представники громадськості та жителі міста.

— Масове знищення євреїв нацистами вважається одним із найкривавіших проявів геноциду ХХ сторіччя. У більш широкому сенсі це слово стало уособленням переслідування представників різних соціальних і етнічних груп, — зазначив Анатолій Урбанський.

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933 — 1945-х років і що отримало назву – Голокост, призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистській Німеччині.

В історії людства було безліч “темних” плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх “промислових” масштабах.

Присутні на заході Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до пам’ятника жертвам Голокосту та в’язнів гетто, після чого під супровід оркестру пройшла рота Почесної варти.

Автор: Олександр ЗАВТОНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту