![]() |
|
![]() |
![]() |
За кількістю онкохворих Одеса в першій десятці серед міст України. Але бити на сполох ще зарано, заспокоює новий головний лікар обласного онкодиспансеру Олег Лук’янчук. Статистика, вважає, дещо штучно завищена, й одне з перших завдань, які він перед собою ставить, — впорядкувати списки хворих. А ще на меті у лікаря — добитися примусового профілактичного обстеження всіх без винятку жителів Одещини на предмет виявлення онкологічних хвороб.
Олег Лук’янчук пригадує: раніше всі без винятку проходили профілактичні обстеження на можливі онкологічні захворювання. За все платила держава, а для візиту до лікаря навіть спеціальні дні в робочому графіку виділялися. Це дозволяло на ранніх стадіях діагностувати рак і вчасно займатися лікуванням. Зараз подібне державою не передбачено. «Десь половина пацієнтів онкодиспансеру приходять до нас уже на етапі запущеної форми раку. А все через те, що в Україні нема законодавчої бази, яка змушувала б людей опікуватися своїм здоров’ям», — зауважив головний лікар Одеського обласного онкодиспансеру.
Є певний перелік обов’язкових обстежень, які рекомендовано проходити кожному хоча б раз на рік. «У жінок це скринінг, ультразвукове дослідження молочних залоз. У чоловіків — огляди прямої кишки, передміхурової залози», — підкреслив Лук’янчук.
Найпоширеніша форма онкохвороб в одеситів — рак шкіри і рак молочних залоз у жінок. «Причина цього криється у способі життя наших земляків —захоплення сонячною засмагою. Щодо раку молочних залоз у жінок, ми вже зараз можемо сказати, що на це впливає і відсутність пологів, і небажання молодих мам годувати своїх малят грудьми», — застеріг головлікар.
Змусити дбати про своє здоров’я лікар юридично нікого не може. Це особиста справа кожної людини. Дещо вплинути на ситуацію в цьому питанні може держава — зміною законодавчої бази і пропагандою здорового способу життя. А також виділенням більших коштів на оснащення онкодиспансерів, придбання сучасної медтехніки. Сьогодні з цим ситуація складна. Техніка застаріла, деяку треба було замінити ще 30 років тому. А на харчування онкохворого в день сьогодні закладено лише п’ять гривень. «Гадаєте, дрібниця? Але вдумайтеся: п’ять гривень на день! Що нам, склянкою гарячої води пацієнта нагодувати?» — розвів руками Олег Лук’янчук.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |