ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
АРХІВАРІУСИ НА ВАЛІЗАХ
12.03.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 23-24(21700-21701) с / Тираж: 8525

На спільній прес-конференції голови обласної ради Анатолія Урбанського та директора Державного архіву Одеської області Володимира Левчука йшлося про врегулювання ситуації, яка склалася довкола установи.

Анатолій Урбанський нагадав, що доля архіву не вирішувалася понад тридцять років. Будівля Бродської синагоги, в якій він нині розташовується, є історичною та релігійною цінністю, але перебуває в аварійному стані. Владі та громадськості потрібно вжити всіх необхідних заходів для збереження цієї пам’ятки архітектури (на жаль, ні в архіву, ні в облради коштів на це нема).

«Упродовж 33 років жодна інституція не хотіла брати на себе відповідальність за долю архіву: ні обласна державна адміністрація, ні обласна рада, ні безпосереднє керівництво Державної архівної служби України. Сьогодні ж ми вже говоримо про створення єдиного архівного центру, який, відповідно до проекту, має постати в Одесі впродовж року», — сказав він і додав, що обласна рада готова ухвалити остаточне рішення щодо переїзду архіву та поставити крапку у цьому питанні.

Після низки робочих зустрічей Анатолія Урбанського з керівництвом Держархіву, під час яких сторони обговорили всі нюанси щодо подальшого місцезнаходження, площі та фінансування установи, Анатолій Ігорович ознайомив учасників прес-конференції з проектом реконструкції будівлі, куди переїде архів (йдеться про другий корпус на вул. Пироговській, 29). Цей проект підтримали і керівництво та депутати Одеської міської ради.

За словами Анатолія Урбанського, на реконструкцію та обладнання приміщення на Пироговській, 29, з обласного бюджету буде виділено близько 20 мільйонів гривень. Звісно, це не повна сума, що потрібна на ці цілі. Відтак голова облради закликав усіх небайдужих створити фонд і розпочати збір коштів для допомоги установі.

На запитання про те, звідки взялася ідея переселити архів до Олександрівки Комінтернівського району, голова депутатського корпусу відповів: «Ми прораховували різні варіанти. Основною вимогою працівників установи було приміщення з необхідним метражем. Зробивши ревізію об’єктів, які перебувають у комунальній власності територіальної громади області, ми, як одну з версій, запропонували приміщення в Олександрівці (воно відповідає цій вимозі, оскільки має 1800 кв. м). Причому обласна рада готова була взяти на себе зобов’язання з його реконструкції, розширивши до 2500 кв. м. Під час попередніх перемовин не йшлося про обов’язкову географічну близькість до центру міста. Тобто Олексан-дрівка була робочою версією. Та коли зробили детальніші розрахунки, з’ясувалося, що перевезення архі-ву туди потребуватиме набагато більше коштів, ніж переселення на Пироговську».

Володимир Левчук, у свою чергу, зауважив, що такий варіант «прописки» цілком прийнятний, адже тут, на Пироговській, і нині розташовується корпус архіву. Його буде розширено до 6000 кв. м, чого цілком достатньо для збереження фондів. Поруч з існуючою будівлею зведуть сучасну споруду, облаштовану всім необхідним для збереження документів, а спеціальні стелажі забезпечать максимально ефективне використання площі. А ще директор установи додав, що вже зараз починають «пакувати валізи» і, можливо, якийсь час доступ до архівів буде обмеженим. Але, сподівається, недовго — якщо все відбуватиметься за попередньо узгодженим планом, то через рік архіваріуси запросять на новосілля.

За матеріалами сайта Одеської обласної ради.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту