ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Недодаючи дітям
29.03.2016 / Газета: Одесские известия / № 24(4847) / Тираж: 18937

Територіальним управлінням Рахункової палати України по Одеській, Миколаївській та Херсонській областях проведено аналіз формування та проведення видатків, спрямованих на утримання та навчання дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, у комунальних закладах освіти Одеської області.

Результати аналізу засвідчили, що фінансовий ресурс в обсязі понад 30 млн грн ще на етапі визначення потреби та затвердження планувалося використати на утримання працівників закладів та сплату комунальних послуг. В результаті видатки на поліпшення умов утримання та навчання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, були частковими та не відповідали потребам. Так, наприклад, у Білгород-Дністровському дитячому будинку змішаного типу для дітей дошкільного та шкільного віку у 2014 році за наявності 102 вихованців придбано лише 21 куртку, 100 светрів, 50 пар кросівок, 70 пар рукавичок, 25 пар лосин і 25 пар тілогрійок.

Видатки на харчування дітей забезпечувалися також не в повному обсязі, чим створювалися передумови щодо не сповна належного харчування дітей. Так, в Ізмаїльській спеціалізованій школі-інтернаті-військово-морському ліцеї з посиленою військово-спортивною підготовкою нижче натуральних норм споживалися такі основні продукти, як м’ясо – майже на 14 відсотків, сир свіжий – на 40 з лишком відсотків, овочі – майже на 20 відсотків, ковбасні вироби – на 17 з половиною відсотків.

Результати аналізу також засвідчили, що заходи Комплексної програми «Освіта Одещини» на 2011-2014 роки не виконувалися в повному обсязі. Так, у 2014 році з метою створення належної матеріально-технічної бази закладів інтернатного типу Програмою було передбачено здійснення за рахунок коштів обласного бюджету модернізації технічного оснащення виробничих майстерень шкіл-інтернатів на загальну суму 320 тис. грн. При цьому зазначені заходи не було виконано. Крім того, у рамках виконання Програми було передбачено фінансування витрат на придбання для шкіл-інтернатів автотранспорту на загальну суму 262,5 тис. грн, що також не було виконано. Передбачене Програмою забезпечення кабінетів ЛФК, логопедії спеціальних шкіл-інтернатів та загальноосвітніх навчальних закладів необхідним корекційним обладнанням на загальну суму 328 тис. грн не здійснювалося.

Про результати аудиту поінформовано Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, Одеську обласну державну адміністрацію.

Автор: Олександр Ткач


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту