![]() |
|
![]() |
![]() |
Територіальним управлінням Рахункової палати України по Одеській, Миколаївській та Херсонській областях проведено аналіз формування та проведення видатків, спрямованих на утримання та навчання дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, у комунальних закладах освіти Одеської області.
Результати аналізу засвідчили, що фінансовий ресурс в обсязі понад 30 млн грн ще на етапі визначення потреби та затвердження планувалося використати на утримання працівників закладів та сплату комунальних послуг. В результаті видатки на поліпшення умов утримання та навчання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, були частковими та не відповідали потребам. Так, наприклад, у Білгород-Дністровському дитячому будинку змішаного типу для дітей дошкільного та шкільного віку у 2014 році за наявності 102 вихованців придбано лише 21 куртку, 100 светрів, 50 пар кросівок, 70 пар рукавичок, 25 пар лосин і 25 пар тілогрійок.
Видатки на харчування дітей забезпечувалися також не в повному обсязі, чим створювалися передумови щодо не сповна належного харчування дітей. Так, в Ізмаїльській спеціалізованій школі-інтернаті-військово-морському ліцеї з посиленою військово-спортивною підготовкою нижче натуральних норм споживалися такі основні продукти, як м’ясо – майже на 14 відсотків, сир свіжий – на 40 з лишком відсотків, овочі – майже на 20 відсотків, ковбасні вироби – на 17 з половиною відсотків.
Результати аналізу також засвідчили, що заходи Комплексної програми «Освіта Одещини» на 2011-2014 роки не виконувалися в повному обсязі. Так, у 2014 році з метою створення належної матеріально-технічної бази закладів інтернатного типу Програмою було передбачено здійснення за рахунок коштів обласного бюджету модернізації технічного оснащення виробничих майстерень шкіл-інтернатів на загальну суму 320 тис. грн. При цьому зазначені заходи не було виконано. Крім того, у рамках виконання Програми було передбачено фінансування витрат на придбання для шкіл-інтернатів автотранспорту на загальну суму 262,5 тис. грн, що також не було виконано. Передбачене Програмою забезпечення кабінетів ЛФК, логопедії спеціальних шкіл-інтернатів та загальноосвітніх навчальних закладів необхідним корекційним обладнанням на загальну суму 328 тис. грн не здійснювалося.
Про результати аудиту поінформовано Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, Одеську обласну державну адміністрацію.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |