ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Туберкульоз лікують безоплатно
31.03.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 29(21706) / Тираж: 8525

На Одещині завершується місячник боротьби з туберку-льозом. Цього року він проходить під гаслом: «Об’єднуймось, щоб покласти край туберкульозу!», адже завдання світової медичної спільноти — до 2030-го повністю звільнити людство від сухот.

Про те, як проходив місячник у нас, розповів на брифінгу головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Філюк.

Перемогти сухоти остаточно не вдалося ще в жодній, навіть найрозвиненішій, країні. Не остання з причин цього — людська безпечність та упередженість. Багато хто й досі переконаний, що на туберкульоз хворіють винятково соці-ально неадаптовані люди, тоді як дедалі частіше ця недуга вражає цілком успішних чоловіків та жінок і, що найстрашніше, посилює атаку на дітей. Хронічна втома, стреси, які ми переживаємо щодня, доступні способи «розслабитися» (куріння, спиртне), неповноцінне харчування, бідне на вітаміни, білки та мікроелементи, необхідні для зміцнення імунітету, — все це не додає здоров’я, дозволяючи інфекції підкорювати організм.

Щороку в Україні реєструється близько 30 тисяч нових випадків захворювання на туберкульоз. У нашій області щороку таких людей виявляють більше тисячі. Прикордонне розташування Одещини, велика кількість вимушених переселенців, біженців та мігрантів додають нам «статистики». Водночас слід зауважити, що смертність від недуги зменшується, і це підтвер-джує ефективність заходів, які вживаються для протидії поширенню сухот. Сьогодні це захворювання цілком виліковне, якщо його виявити на ранній стадії та провести повноцінне лікування.

Як розповів Віталій Філюк, у рамках місячника боротьби з туберкульозом на Одещині працювали три цифрові пересувні флюорографи. Можливістю пройти безкоштовне обстеження скористалися понад три тисячі осіб.

Важливо знати, наголосив лікар, що сухоти передаються повітряно-крапельним шляхом під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму хвороби. При появі таких симптомів, як кашель з виділенням мокротиння довше трьох тижнів, підвищення температури тіла, лихоманка, надмірна втомлюваність, втрата апетиту, швидке схуднення, нічне потовиділення, кровохаркання, обов’язково слід звернутися до свого сімейного лікаря. Не бажаєте звертатися до нього — з документом, який засвідчує особу (зауважте: не потрібне жодне скерування!) приходьте на обстеження до обласного профільного закладу (Одеса, вул. Бєлінського, 9—11). Чим раніше це зробите, тим вищі матимете шанси на одужання, якщо медики виявлять туберкульоз. Вдома ж, «підказаними» народними методами (собачий жир з алое, «випарювання» сухот у лазні тощо), хвороби не подолати — лише втратите дорогоцінний час.

МОЗ України обіцяє забезпечити лікувальні заклади сучасними протитуберкульозними препаратами, які успішно використовуються у світі. Новітні (дорогі за ціною, але безоплатні для пацієнтів) препарати суттєво скорочують терміни лікування і підвищують його ефективність. Лікування в тубдиспансерах також здійснюється за бю-джетні гроші.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту