ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Прокурорські перипетії у «корупційному болоті»
02.04.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 30(21707) / Тираж: 8525

Як повідомляли «ЧН», нині вже екс-генпрокурор України Віктор Шокін після того, як написав заяву на звільнення і перебував чи то на роботі, чи на лікарняному, й над яким уже висів дамоклів меч відставки, устиг добряче підчистити кадри у відомстві, зокрема звільнив прокурорів Львівщини й Одещини і на їх місця призначив наступників.

Третє пришестя до Одеси скандально відомого Миколи Стоянова (йому закидають приналежність до команди Януковича, близькість до Святослава Піскуна, а ще — дружбу з Ігорем Марковим, завдяки якій «родінець» уникнув покарання), викликало обурення громадськості. Під обласною прокуратурою організували цілодобову акцію протесту і навіть поклали автомобільні шини — попередження-нагадування про те, що відбувається в країні, коли влада йде всупереч волі народу.

Активісти не тільки протестують проти призначення Миколи Стоянова на посаду прокурора Одещини, а й проти звільнення Давида Сакварелідзе. Більше того, частина з них активно підтримує ідею про призначення Давида Сакваре-лідзе на посаду генпрокурора (відповідна петиція розміщена на сайті президента).

У Львові схожа ситуація, але якщо нового очільника нашої прокуратури вже представили колективу і він приступив до виконання обов’язків, то львів’яни заблокували свою прокуратуру й не допустили прощального «сюрприза» від Шокіна на робоче місце. За інформацією zik.ua, львівським протестувальникам вдалося домогтися зустрічі новопризначеного прокурора Віталія Мякішева з громадськістю. Відтак 5 квітня йому доведеться відповісти на всі запитання активістів і журналістів.

А тим часом за ситуацією в прокуратурі України пильно стежать з-за океану, де в ці дні перебував президент Петро Порошенко. Якраз до його візиту авторитетне американське видання New York Times назвало нашу країну «корупційним болотом», у яке ніхто — ні МВФ, ні країни-донори, включаючи США, — не збираються вкидати гроші лопатою. У статті та-кож зазначається, що звільнення Віктора Шокіна не є достатнім сигналом рішучості української влади вести серйозну боротьбу з корупцією. А ще йдеться про відновлення на посаді Сакварелідзе та необхідність широкої публічної дискусії щодо кандидатури нового очільника ГПУ, здатного на реальні реформи відомства.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту