Близько шостої години вечора 31 березня біля нічного клубу Palladium юрмилися схвильовані студенти. Причина хвилювання — участь у гала-концерті міжвишівського фестивалю «Студентська весна». Цьогоріч його організаторами виступила молодіжна організація «LIGHT» за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та ради ректорів Одещини.
От у фойє концерт-холу лунає дзвінкий голос однієї зі студенток, що розспівується перед виходом на сцену. Он неподалік, готуючись до виступу, розігрівають м’язи танцюристи. Хтось ще здає речі в гардероб, хтось уже, отримавши спеці-альну печатку-перепустку на зап’ясток, освоюється у залі. До нас підходить дівчина, пропонує для зручності замовити столик. Чесно кажучи, як для студентів ціна такої зручності — 250—350 гривень — завелика, та якщо брати на компанію…
На початок концерту зал заповнила велика кількість студентів, що підтримували друзів, а також батьків та родичів тих, хто мав вийти на сцену. Склалося враження, що останніх було таки більше, про що опосередковано свідчила і кількість номерів — 55, які належало подивитися глядачам і членам журі.
Воно, до речі, теж було чисельним, адже оцінювали виступи за п’ятьма номінаціями. Серед арбітрів — знані і шановані у мистецьких колах фахівці: Юхим Коган, директор Одеського міського центру хореографічних мистецтв, голова Одеського відділення Національної хореографічної спілки України, балетмейстер-постановник, заслужений працівник культури України; Олег Польовий, композитор, лауреат Всеукраїнської премії ім. Віктора Косенка; Андрій Грига, засновник продюсерського центру «Прем’єр Projects»; Роман Григоришин, начальник відділу молоді управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА; Юлія Браверман-Перуцька, керівник та викладач вокалу естрадної студії «Авантюра», солістка експериментального театру імпровізацій; Слава Благов, співак, автор пісень; Денис Цикановський, продюсер та радіоведучий, шоумен, тренер команд КВК; Андрій Куц, шоумен, радіоведучий; Ольга В’юн, засновник і хореограф школи сучасних танців «Selena»; Аліна Яковчук, викладач, хореограф Одеського міського центру хорео-графічних мистецтв, відмінник осві-ти України; Іван Меєров, голова оргкомітету фестивалю, очільник молодіжної організації «LIGHT».
Атмосфера з кожною хвилиною наповнювалася весною, юністю та духом суперництва.
Перша номінація — вокал (соло). Присутнім пощастило почути талановитих студентів одеських вишів у різних жанрах та образах — від лірики до року, й не без академічного співу.
Вражала підтримка. З упевненістю можу сказати, що Одеська державна академія будівництва й архі-тектури (ОДАБА) взяла перше місце за активне вболівання. Під час виступів майбутніх будівничих з усіх куточків залу доносилися вигуки: «Стройка!» І це чи не найважливіше для тих, хто виходить на сцену, — підтримка аудиторії.
Як на мене, дещо затягнута номі-нація вокалу трохи втомила глядачів. А за кулісами тим часом хвилювалися учасники наступної номі-нації — малої хореографії. Цей блок був не таким довгим, проте дуже барвистим. Святкова атмосфера огорнула всіх, тож багато глядачів пританцьовували на своїх місцях.
Далі були вокал (групи) і масова хореографія, які подарували такі ж гарні емоції. Час спливав, стрілки годинника наближалися до півночі. Розвеселити, привести глядача у форму мали учасники номінації «КВК». Але з гумором і кмітливістю, на мою думку, трохи не склалося — деякі команди виглядали не зовсім готовими до веселого суперництва.
Слід зауважити, що «Студентська весна» проходить у три етапи. Перший — це внутрішній конкурс вищого навчального закладу, потім — міжвузівське змагання і, нарешті, гала-концерт. Цьогоріч на фінальному етапі були представлені 55 учасників від 20 вишів. За правилами, той ВНЗ, який набирає найбільшу кількість нагород (можна пропонувати не більше двох номерів у кожній номінації), стає командним переможцем фестивалю.
Церемонія нагородження вийшла дещо зім’ятою, але це не за-тьмарило радості лауреатів, не зупинило щасливих сліз їхніх батьків. Найбільше винагород зібрав Південноукраїнський національний пе-
дагогічний університет ім. К.Д. Ушин-ського й заслужено виграв кубок «Студентської весни-2016».
У номінаціях переможцями стали:
«Велика хореографія» — «Cadence» (ОНАЗ ім. О.С. Попова), «Максимум» (ОНМедУ); Комп’ютерний коледж ОДЕКУ;
«Мала хореографія» — Тетяна Вольових і Костянтин Чуханенко (ПНПУ ім. К.Д. Ушинського), Вероніка Рябікіна (ОНУ ім. І.І. Мечникова), Регіна Паірелі (ОНЕУ);
«Вокал (група)» — «Крок до зірок» (ОДУВС), тріо «Cosa Nostra» (ОНМедУ), Комп’ютерний коледж ОДЕКУ;
«Вокал (соло)» — Яна Шумило (ПНПУ ім. К.Д. Ушинського), Ліана Аванесян (ОДУВС), Олена Чебан (ОНЕУ);
«КВК» — «Туркменчики-красені» (ПНПУ ім. К.Д. Ушинського), «ФЕУВ» (ОНЕУ), «Нелогічні» (ОНАЗ ім. О.С. По-пова).
Виходячи із залу, почула у бесі-ді, начебто торік організація була кращою. Але то, певна річ, чиясь суб’єктивна думка. Загалом свято залишило приємні спогади: учасникам вдалося продемонструвати свої таланти, глядачам — насолодитися творчою змагальною атмо-сферою, студентам — гарно провести час, повболівати за своїх друзів.
Таке суперництво між ВНЗ, переконана, — річ важлива й позитивна. Воно не тільки дає підстави пишатися своїм місцем навчання, а й породжує бажання зробити власний внесок у розвиток та підвищення статусу альма-матер.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |