ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ОДНОЧАСНО НА УСІХ ПОЛІГОНАХ ПОЛЬЩІ
21.04.2016 / Газета: Флот України / № 17 / Тираж: 1000

Під час багатонаціонального навчання “Anakonda-16” у червні цього року Литовсько-польсько-українська бригада (ЛИТПОЛУКРБРИГ) розгорне бригадний операційний командний пункт в навчальному центрі Нова Деба і прийме визначені підрозділи у своє підпорядкування.

Таку роль багатонаціональної бригади визначено під час заключної плануючої конференції з координації, що відбулася днями у Варшаві.

Як зазначив майор Адам Паньчик, начальник секції

S-3, участь в “Ana¬konda-16” підвищить злагодженість і взаємосумісність Литовсько-польсько-української бригади з підрозділами збройних сил інших держав.

— “Anakonda-16” відкриває можливість для нас налагодити взаємодію із представниками Збройних Сил 24 країн-учасниць. Участь в навчанні – це наша інвестиція в підвищення професійної майстерності, зміцнення довіри і взаємопорозуміння між військовослужбовцями-учасниками, — зазначив заступник начальника штабу ЛИТПОЛУКРБРИГ підполковник Міхал Малишка.

Нагадаємо, що в навчанні “Anakonda-16” візьмуть участь військовослужбовці із 24 країн-учасниць. Зокрема, з Албанії, Болгарії, Канади, Хорватії, Чехії, Естонії, Фінляндії, Грузії, Німеччини, Угорщини, Косово, Латвії, Литви, Македонії, Поль¬щі, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції, Туреччини, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки. Етапи навчання “Anakonda-16” відбуватимуться одночасно на усіх військових полігонах Республіки Польща.

Крім того, у командуванні Литовсько-польсько-української бригади триває тижневий семінар з питань Цивільно-військового співробітництва (ЦСВ) під час операцій, який проводять інструктори Збройних сил США.

Зокрема, фахівці із батальйонів ЦСВ діляться з представниками багатонаціональної бригади своїм досвідом щодо засобів та прийомів налагодження зв’язків з державними і громадськими організаціями в зоні проведення операцій. Також, ознайомлюють військовослужбовців ЗС України, Республіки Польща і Литовської Республіки зі структурою підрозділів Цивільно-військового співробітництва США, їхньою роллю і підготовкою.

— Ми цінуємо цю унікальну можливість поділитися із литовськими, польськими та українськими військовими нашими надбаннями й знаннями, які ми отримали під час виконання багатьох місій та операцій. Очікуємо, що учасники обмінюватимуться своїми думками і поглядами, — зазначив керівник підрозділу Цивільно-військового співробітництва, що дислокується в штаті Техас капітан Денніс Грінберг.

— Обмін досвідом з нашими партнерами зі Сполучених Штатів є важливим. Такі заходи як цей семінар сприяють поглибленню нашої співпраці, зміцненню міжнародного військового співробітництва та інтеграції бригади в багатонаціональне середовище миротворчих операцій, — підкреслив заступник командира ЛИТПОЛУКРБРИГ полковник Володимир Юданов.

Автор: Ярослав САДОВИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту