![]() |
|
![]() |
![]() |
У ці дні у Страсбурзі триває сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), у рамках якої у вівторок, 19 квітня, пройшли слухання «Конфлікт на Сході України: політичні та гуманітарні проблеми». Під час обговорення прозвучали песимістичні оцінки ситуації на Донбасі і невтішні прогнози щодо розвитку подій.
Доповідачки з питань України в ПАРЄ Крістіна Зелєнкова (Чехія) та Марілуїзе Бек (Німеччина), які нещодавно побували в Києві, Дніпропетровську та Маріуполі, зауважили, що останнім часом вплив Росії на окупованих територіях значно посилився і, на їхню думку, за нинішніх умов не можна говорити про проведення виборів на Донбасі найближчим часом.
«За нашою інформацією, в Кремлі створено п’ять «міністерств», які фактично керують так званими «ЛНР» та «ДНР», — цитує заяву Марілуїзе Бек «Німецька хвиля». Вона назвала нинішній стан справ на окупованих територіях «гібридною анексією», що стала неминучим наслідком гібридної війни, яку веде проти України Росія. Таким чином, констатувала доповідачка, поки переговори у Мінську щодо подальшої долі Донбасу тривають, ситуація на місці їх випередила і пішла далі.
Представниця Німеччини висловилася за те, щоб до врегулювання конфлікту на Сході України до Німеччини та Франції долучилися США та Великобританія, які на початку 1990-х гарантували Україні її територіальну цілісність. «Єдине, чого просила ця європейська країна за те, що відмовилася від своєї ядерної зброї», — наголосила Марілуїзе Бек.
Доповідачки ПАРЄ вважають, що «Європа недостатньо цікавиться» тим, що відбувається з переселенцями в Україні. «Ми чимало говоримо про сирійських біженців, які шукають притулку в Європі, але набагато ближче, хай у трохи ліпших, але в однаково скрутних умовах живуть люди, які так само потребують щоденної турботи», — наголосила пані Бек.
У свою чергу комісар Ради Європи з прав людини Нільс Мужнієкс, який побував у Донецьку наприкінці березня, підтвердив, що окуповані території поступово, але невідворотно переходять під вплив Росії і дедалі більше ізолюються від решти України. «Я змушений із сумом констатувати, що якщо так триватиме і далі, то в центрі Європи виникне велика сіра зона, де не діють механізми захисту прав людини», — цитує слова комісара www.dw.com/uk.
Нільс Мужнієкс висловив стурбованість і переслідуваннями кримських татар в окупованому Криму. «Ми не повинні допустити того, щоб історія повторила себе щодо кримськотатарського народу», — наголосив комісар і закликав світову громадськість не зменшувати уваги щодо порушень прав людини на анексованому півострові. Його занепокоєння підтримала і Марілуїзе Бек, остерігаючись, що кримські татари можуть «тихо зникнути» як народ, як культурно-етнічна група, оскільки внаслідок незаконної анексії Криму вони знову втратили можливість жити об’єднано на єдиній території.
На думку спецпредставника генсека РЄ з питань України Крістоса Джакомопулоса, військовий кон-флікт на Сході нашої держави, а також значний економічний та соці-альний тягар через наплив внутріш-ньо переміщених осіб, яких сьогодні близько 1,7 мільйона, негативно позначаються на проведенні реформ. «Нестабільність на Сході — сьогодні найбільша загроза для українських реформ», — підкреслив він і додав, що відсутність політичних перетворень уповільнить економічний розвиток України, «бо ніхто не захоче інвестувати в економіку країни з нереформованою і корумпованою системою державного управління».
Водночас доповідачки ПАРЄ відзначили вагомий внесок волонтерів та неурядових організацій, передусім у справі допомоги переселенцям. «Я навіть не знаю, чи вдалося б державі впоратися з усі-ма цими викликами без допомоги волонтерів», — сказала Крістіна Зелєнкова.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |