![]() |
|
![]() |
![]() |
Саме так можна назвати зустріч, що відбулася у Німецькому культурному центрі за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми «Місце зустрічі — діалог».
Заняття, що проходило за участі пенсіонерів та молодих волонтерів, було присвячене пошуку можливостей для діалогу між поколіннями. Зустріч мала формат щирої, невимушеної розмови, яка згодом переросла у цікаву гру.
Спочатку представники різних поколінь висловили свої претензії один до одного. З’ясувалось, що онуки, з точки зору літніх, бувають байдужими, некультурними, агресивними, не читають книжок, не приділяють уваги старшим, послуговуються незрозумілими словами, споживають некорисні продукти, не поступаються місцем у транспорті і не відводять очей від своїх мобілок та комп’ютерів.
На думку молоді, бабусі та дідусі ходять на вибори і голосують за гречку, занадто турбуються про молодших, нічим не цікавляться, занудно повторюють те саме, дивляться телевізор і зловживають ліками, не займаються спортом, вірять у всілякі забобони, збері-гають різний мотлох, живуть спогадами про минуле, старомодно одягаються і всіх осуджують.
Втім, коли старші почали шукати позитивні риси молоді, з’ясувалося, що вони не такі вже й погані. Бо, на думку бабусь, сучасна юнь швидко дорослішає, живе сьогоденням, вміє оперативно реагувати на виклики, креативна, щедра, енергійна і... на свята все-таки поступається місцем у транспорті.
Без бабусь також було б нецікаво жити, вважають молоді, бо вони — оберігають домашнє вогнище, печуть пиріжки, роблять смачні закрутки, плетуть теплі шкарпетки, розповідають історії та казки, співчувають онукам і приділяють їм багато уваги.
Загалом, стало зрозуміло, що різні покоління готові до взаємодії та діалогу і відкриті до нових вражень. Учасники зустрічі із задоволенням танцювали, жартували, бажали один одному всього найкращого. Найвеселішою частиною стали пародії на молодь і на пенсі-онерів, які підготували учасники заняття, поділившись на групи. Ті ж пенсіонери, які не могли активно долучитися до програми, були уважними і зацікавленими глядачами.
— Під час заняття відчувалося, що бабусі — діти війни, у яких не було справжнього, веселого та безтурботного, дитинства, тому вони з особливим задоволенням долучаються до різних ігор, малюють, співають, займаються творчістю. Водночас молодь — це майбутні бабусі та дідусі, які з часом також відчують вікові зміни і яким доведеться шукати спільну мову вже зі своїми дітьми та онуками. І тому дуже важливо любити і поважати один одного, пам’ятаючи про те, що кожен вік має свої можливості та особливості, — вважає керівник програми «Золота осінь людей поважного віку», в рамках якої відбулася ця зустріч, голова правління ВСАД «ІТ-бабусі» Ольга Філіппова. — І заради кращого майбутнього України нам варто об’єднуватися і співпрацювати.
Заняття відбулося за участі ГО «Реабілітаційний центр Святого Павла».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |