ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Ніколи не буває легко
21.04.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 35(21712) / Тираж: 8525

Березівське ВПУ Одеського національного політехнічного університету є одним з кращих в Україні професійно-технічних навчальних закладів, знаним як у Європі, так і в США. На його базі проводяться заходи обласного, державного та міжнародного значення: семінари, конференції, «круглі столи», зустрічі.

Наші учні та педагоги беруть активну участь у різних презентаціях, що проходять у Києві, Одесі, Мінську (Білорусь), Відні (Австрія). Все це стало приводом для появи наказу Міністерства освіти і науки про проведення на базі Березівського вищого професійного училища ОНПУ у 2015—2017 роках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня на тему «Система підготовки кваліфікованих робіт-ників сфери послуг в умовах євроінтеграційних процесів».

Творча група, до складу якої ввійшли і наші педагоги, і науковці з Києва, й іноземні фахівці, весь колектив відповідально поставилися до виконання завдань першого (констатувального) етапу експерименту, адже підсумком роботи буде якість підготовки молодих фахівців, їх готовність й уміння працювати в умовах ринкових відносин. Тим більше, що нашим шляхом підуть інші професійно-технічні навчальні заклади сфери послуг України.

18 січня цього року відбулося засідання науково-методичної комісії з професійної педагогіки, психології та змісту професійно-технічної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міносвіти і науки України, на якому 10 експериментальних училищ та установ звітували про виконану роботу. Звітували і ми. Звичайно ж, було хвилювання, адже в комісії — 19 вчених (академіки, доктори наук, професори, керівники солідних освітянських установ). Але питань щодо нашого 15-хвилинного звіту не винило. Натомість були лише схвальні відгуки та рекомендація академіка-секретаря відділення професійної освіти та освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН Н.Г. Ничкало про «забезпечення висвітлення дослідно-експериментальної роботи на офіційних веб-сайтах міністерства, державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти МОН України», а також рекомендація висвітлити матеріали звіту в республіканському часописі «Професійно-технічна освіта» (що й зроблено в № 1 за 2016 рік).

Приємно було й те, що за нашим прикладом із Службою старших експертів (SES, м. Бонн, Німеччина) вже почали працювати вищі професійні училища міст Дніпропетровська, Вінниці та Закарпаття.

У цей же час ми готувалися до ще одного досить серйозного заходу — конкурсу серед швейних училищ країни на створення жіночих, чоловічих і дитячих колекцій одягу, який було вирішено провести на засіданні Асоціації швейних училищ України в грудні 2015-го за пропозицією президента національного галузевого партнерства у легкій промисловості Fashion Globus Ukraine Голди Виноградської. Голда Євгенівна, як успішний і знаний підприємець з виробництва одягу, багато зусиль докладає для підтримки легкої промисловості України, є патріотом нашої країни, переймається проблемами підготовки кваліфікованих кадрів швейного профілю в системі професійно-технічної освіти, шукає талановиту молодь та допомагає їй у фаховому становленні.

Й ось Київ, 26 лютого, Палац дітей та юнацтва. На другому поверсі розмістилися експозиції училищ-учасників, які можна було оглянути, поспілкуватися з колегами. Діяльність виставки нашого навчального закладу забезпечили керівник Театру мод «Березівочка» А.А. Ліщинська, концертмейстер Т.М. Гасюк та його учасники Олена Васьків, Марія Котлик, Iрина Мироненко, Маріне Вороніна, Альона Сидоренко, а також майстри виробничого навчання I.М. Онищук, О.З. Березний, М.П. Грушко, I.В. Рогачов.

Наші учениці, допоки журі конкурсу працювало на першому поверсі, демонстрували для колег і відвідувачів виставки дві колекції — «Європейську» та «Гімн професії», фотографувалися з усіма охочими, яких було багатенько. Але всі хвилювалися: чому журі так довго?

Друга половина дня. Двотисячний зал палацу заповнений ущент. В центрі зали — солідне журі: представники бізнесу, Міносвіти, дизайнери. Всього ж у шести номінаціях було представлено 42 колекції одягу та одна колекція взуття. Більш як двогодинний показ був справді феєрією краси, демонстрацією висоти думки, фантазії, уміння рук педагогів та їхніх учнів. Виступом наших дітей ми залишилися задоволені: красиво, з посмішками, з грацією.

Показ закінчено. Журі оголошує результати. Для нас було дуже приємним друге місце в номінації «Повсякденний жіночий одяг», а що вже й казати, коли почули, що в номінації «Вечірній жіночий одяг» Березівське вище професійне училище ОНПУ здобуває перше місце!

Переможці отримали пам’ятні статуетки «Її величність Швачка», дипломи І ступеня, сертифікати для навчання на факультеті дизайну Мистецького інституту художнього моделювання та дизайну ім. Сальвадора Далі, подарунки від спонсорів. Тепер слово за виробниками, які мають обрати та закупи-ти колекції для масового впровадження.

А 17—19 березня у тому ж Київ-ському палац дітей та юнацтва пройшли сьома міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2016» та третій International exhibition «World Edu-2016». Організатор — компанія «Виставковий світ» за підтримки та участі Міносвіти та Національної академії педагогічних наук.

На виставці, яка є широкомасштабним професійним заходом у галузі освіти, були представлені 750 учасників із 25 регіонів України, а також з Польщі, Канади, Латвії, Словаччини, Словенії, Франції, США, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Чехії, Литви, Кіпру, Білорусі, Молдови, Естонії. Тут презентувалися досягнення національної освіти, досвід інтеграції в європейський освітній простір. Упродовж трьох днів роботи можна було взяти участь у 43 науково-практичних конференціях, семінарах, диспутах, майстер-класах, поспілкуватися з вітчизняними та закордонними колегами, обмінятися практичним досвідом, ознайомитися із сучасними технологіями, засобами навчання.

На конкурс з тематичних номінацій ми подали творчу роботу «Дослідно-експериментальна діяльність ПТНЗ як складова інноваційного розвитку національної освіти і науки в аспекті міжнародної співпраці». І, як завжди, невід’ємною частиною нашої виставкової діяльності є презентації нових колекцій «Театру мод», який багато років очолює заступник директора з навчально-виховної роботи А.А. Ліщинська. Роботи, створені руками наших педагогів та учнів, завжди викликають захоплення учасників виставок — як українських, так і зарубіжних. Цієї весни були показані колекції «Маків цвіт» та «Пісня Землі».

Того ж дня відбулося нагородження переможців рейтингових виставкових конкурсів, вручення сертифікатів «Якість наукових публікацій» та відзначення кращих у тематичних номінаціях. Березівське ВПУ ОНПУ було удостоєне золотої медалі у номінації «Міжнародна співпраця як невід’ємна складова інноваційного розвитку національної освіти та науки» та диплома «за презентацію досягнень і впровадження педагогічних інновацій у національний освітній простір», а директор навчального закладу В.П. Шевченко — Почесної грамоти МОН, Національної академії педагогічних наук та компанії «Виставковий світ» — «за плідну організаторську діяльність із забезпечення якості національної освіти».

Слід зазначити, що участь у кожному подібному заході, про які йшлося вище, неможлива без напруженої, добре спланованої та організованої командної роботи. Адже кожен захід — це кропітка праця десятків педагогів та учнів майже усіх наших галузей підготовки, зокрема кравців, кухарів та технологів (і легкої промисловості, і харчування), перукарів, водіїв, адмін- та медперсоналу. І бажаний результат приходить лише тоді, коли є творча співпраця, взаєморозуміння, наполегливість у досягненні мети. А це нелегко, особливо зараз, коли йде реформування профтехосвіти — із зривами у фінансуванні, організаційними негараздами. Та нічого не буває легким у житті, насамперед у справі виховання та підготовки молоді.

Але ми справлялися і справляємося зі своїм завданням — готуємо кваліфіковані кадри для економіки нашої держави.

Григорій ШЕВЧЕНКО, заступник директора з навчально-методичної роботи та міжнародних зв’язків Березівського ВПУ ОНПУ.

Автор: Григорій ШЕВЧЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту