![]() |
|
![]() |
![]() |
У ніч на неділю у Стокгольмі завершився міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2016», переможницею якого стала представниця України Джамала з пісенною композицією «1944», присвяченою депортації кримських татар у 1944 році.
І хоч Джамала була лише другою після голосування журі (211 балів) та другою за результатом смс-голосування глядачів (323), але сумарно вона набрала най-більше балів — 534 — і стала переможницею конкурсу.
Другу сходинку, поступившись сумарно Джамалі 23 очками, посіла представниця Австралії Дамі Ім (саме її найвище оцінило професійне журі, від якого представниця зеленого континенту отримала 320 балів), а третім із 491 балом фінішував росіянин Сергій Лазарев (він зібрав найбільше глядацьких смсок, а від професіоналів отримав лише 130 балів).
Що коїлося в Росії, яка ще до початку конкурсу робила все можливе, аби «1944» не допустили на стокгольмську сцену, можна тільки здогадуватися. Вже й після тріумфу Джамали було кілька спроб вплинути на оргкомітет конкурсу, змусити його відібрати в України перше місце, але правда завжди перемагає зло. Наступне «Євробачення» пройде у нас. Можливо, навіть в Одесі, яка вже заявила про намір змагатися за право проведення цього престижного пісенного змагання.
Додаткової ваги перемозі Джамали дає і те, що здобута вона за кілька днів до чорної дати в історії кримськотатарського народу, дочкою якого є співачка: 18 травня 1944 року почалася депортація кримських татар з рідного Криму, нині знову окупованого росіянами.
«Ти чуєш, Путіне?» — під таким заголовком інформацію про перемогу Джамали та її портрет розмістила на першій шпальті британська газета The Guardian. У повідомленні цього впливового видання, зокрема, зазначається: «Європейці можуть показати, що вони не байдужі до страждань у Криму, який був анексований Росією, голосуючи за Україну на конкурсі «Євробачення».
The Guardian підкреслює, що історичний контекст пісні «1944» торкається не лише теми депортації кримських татар, а й нинішньої ситуації на півострові, зокрема новітніх репресій щодо корінного народу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |