![]() |
|
![]() |
![]() |
У кожну третю неділю травня відзначається Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу. Одесити цього року підтримали ініціативу акцією, яку провели на площі перед обласною державною адміністрацією.
Кілька десятків волонтерів з громадських організацій виклали десятиметрову червону стрічку як символ підтримки людей, котрих зачепила інфекція, роздавали перехожим червоні стрічки, інформаційні матеріали, переконували людей проходити обстеження на ВІЛ-інфекцію. Активісти тримали плакати з гаслами: «Лікування гепатиту С — за гроші міськради», «Безкоштовна діагностика», «Припиніть «експерименти» із соціальною політикою», «Почати роботу координаційної ради ВІЛ—СНІДу» тощо.
Волонтери розклали на асфальті полотно із численних зшитих різнокольорових клаптиків, на кожному з яких — ім’я та вік людини, померлої від СНІДу.
Як прокоментувала голова громадської організації «Віра, Надія, Любов» Тетяна Семикоп, це полотно — квілт, виконаний у пам’ять про друзів і родичів, померлих від СНІДу. Шкода, але щороку до квілту додаються десятки нових клаптиків, адже хвороба, нехай і контрольована дороговартісними ліками, продовжує розкошувати на людській безпечності.
Учасники акції передали до облдержадміністрації лист, адресований голові ОДА Міхеілу Саакашвілі, в якому наполягають на відновленні роботи координа-ційної ради з проблем подолання ВІЛ—СНІДу, що, на їхнє переконання, працювала успішно, проводячи серед населення відповідну роз’яснювальну роботу та сприяючи медико-соціальному супроводу ВІЛ-позитивних громадян.
За інформацією фахівців Одеського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом, нині на обліку там перебувають 10836 осіб, у тому числі 732 дитини, у 35 з них — СНІД.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |