ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СМАРТФОН ПРОТИ ФАЛЬСИФІКАТУ
21.05.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 44(21721) / Тираж: 8525

Боротися з тіньовим обігом підакцизної групи товарів можна за допомогою смартфона. Нова розробка — результат спільної роботи головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області та ІТ-волонтерів. До пошуку недобросовісних гравців підакцизного ринку в ДФС закликають долучитися всіх покупців.

У рамках боротьби з корупцією головне управління ДФС в Одеській області презентувало інноваційний проект «Check and drink». Мобільний додаток доступний усім. Він завантажується з мережі інтернет за посиланням http://checkndrink.com і дозволяє перевіряти наявність у підприємств ліцензій на виробництво та реалізацію алкоголю, а також ліцензії на реалізацію тютюнових виробів.

Новинку презентували під час зустрічі голови ДФС України Романа Насирова з фіскалами Одещини. Очільник відомства закликав споживачів активно долучатися до боротьби з корупцією у всіх її проявах. Способів протистояння чимало. «Працює гаряча лінія «Пульс», на яку кожен може зателефонувати з будь-яким питанням щодо роботи фіскальної служби, податків, митниці. Або заявити про якийсь злочин, неправомірні дії, подати скаргу, якусь важливу інформацію. Також на нашому сайті є телефони внутрішньої безпеки по всіх регіонах. А тепер на допомогу прийшов і новий мобільний додаток. Користуватися ним надзвичайно просто. Якщо ви бачите неліцензовану точку — про неї можна одним натисканням відрапортувати. Якщо там є продаж контрафакту, або продаж неповнолітнім, або не дають чек — це можна дуже просто припинити. Це пілотний проект в Одесі, який ми поширюватимемо на всій території України», — зазначив Роман Насиров.

Для споживачів програма встановлюється безкоштовно. Створюючи її, ІТ-розробники орієнтувалися як на одеситів, так і на гостей. «Ми живемо в курортному місті. До нас завжди приїжджає велика кількість туристів. І ніхто не хоче, щоб наші гості користувалися неліцензованою продукцією, контрафактом», — наголосив волонтер Ігор Базарський, керівник ІТ-проектів.

Програма також мінімізує реалізацію контрафакту та продаж товарів без чеків. «Check and drink» використовує відкриті дані й дає змогу споживачам отримати зворотний зв’язок із фіскальною службою. Результати останнього місяця промовисті: одесити подали більше сотні скарг-звернень. «Усі дані опрацьовані. Вони підтвердилися і в місцевий бюджет надійшло понад півтора мільйона гривень. Ця статистика свідчить, що мобільний додаток працює і він є корисним не лише для громадян, а й для держави», — констатував Дмитро Хандусенко, заступник начальника ГУ ДФС в Одеській області.

Новий мобільний додаток також допомагатиме легальним виробникам ринку підакцизних товарів стежити за цінами на продукцію та боротися з недобросовісними конкурентами. В усуненні тіньовиків цей момент відіграє не останню роль. «Передусім, нелегали кидають тінь на законослухняні підприємства Одещини, підприємства України. Вони приховують свої податки і не дають працювати ринку підакцизних товарів легітимним чином», — поділився думками Юрій Шелехов, представник холдингу з виноробства.

За прогнозами головного управління Державної фіскальної служби Одещини, програма «Check and drink» у майбутньому створить рівні умови для ведення бізнесу, зробить наш регіон привабливішим для туристів та збільшить надходження до державного бюджету від реалізації підакцизної групи товарів.

Автор: Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту