![]() |
|
![]() |
![]() |
Проблема з довжелезною, багаторічною бородою знову баламутить наші села. Вкотре селяни, які утримують велику рогату худобу і фактично виживають за рахунок здавання молока, почуваються приниженими та пограбованими заготівельниками-перекупниками. Адже закупівельна ціна на плоди їхньої тяжкої праці постійно зменшується.
Якщо взимку за літр платили 3 гривні 20 копійок, то сьогодні молоко катастрофічно дешевшає і коштує 2,60. Перекупники ще й попереджають, що через кожну десятиденку ціна зменшуватиметься на 20 копійок.
Населення Любашівського району утримує 5820 голів дійного стада. У двох сільгосппідприємствах є ще 320 корів, але дійних серед них лише 30, решта – м’ясної породи. Близько трьох десятків заповзятливих людей заготовляють молочну продукцію для двох приймальних пунктів – у Любашівці та у Кривому Озері Миколаївської області.
Причини зниження ціни, яку влада чомусь не може врегулювати, пояснюють ринковими умовами: коли молока стає більше, воно дешевшає!
На такому тлі магазинна ціна на молочні вироби чомусь підвищується разом із цінами на інші харчові продукти, бензин, будматеріали, промтовари, трикотаж. Водночас із кожним роком витрати на утримання корів-годувальниць лише збільшуються. Тому інфляція добряче гатить по кишені селян, а от у приймальників молока статки-маєтки ростуть мов гриби після дощу.
Люди вже ремствують на сваволю з боку заготівельників-перекупників і мають намір вдатися до радикальних дій, бо, як кажуть, апелювати до влади – марна справа. А найпереконливішим аргументом вважають перекриття траси Київ – Одеса. Про це мова ведеться в багатолюдних селах Бобрицької сільради. Тим паче що прецедент уже був, коли кілька років тому люди йшли перепиняти автомобільний рух на автобані. Тоді обласній та районній владі вдалося якось залагодити справу: провели перемовини з власниками молзаводів і заготівельниками, а ще з обласного бюджету виділили півмільйона гривень на створення в районі неприбуткових молочних кооперативів. Кооператив під промовистою назвою «Вожак» у селі Кричуновому таки було створено, але він, як багато ким і передбачалося, перевороту так і не вчинив. Інфляція, як корова язиком, злизала добрячу частину коштів, на які належало оснастити громадське заготівельно-переробне підприємство охолоджувачами молока та іншим устаткуванням…
Районна влада обіцяє зібрати за круглим столом виробників молока, заготівельників та промисловців, щоб нарешті вирішити проблему, врегулювавши взаємини всіх зацікавлених сторін.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |