ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
КУПАТИСЯ-ЗАСМАГАТИ І ПРО ЗИМУ НЕ ЗАБУВАТИ
02.06.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 47(21724) / Тираж: 8525

Наприкінці травня в Одеській міськраді відзвітували про результати реалізації міської програми (заодно нагадали про її існування) щодо компенсації частини кредитів, виданих ОСББ, ЖКС, СОНам і фізичним особам на проведення різних заходів з енергозбереження в будинках.

Перше, на чому наголошували на брифінгу в мерії представники профільного департаменту: програма для одеситів (зважаючи на постійне зростання комунальних тарифів) — річ не зайва. Хоча, як з’ясувалося, її перевагами поспішають скористатися далеко не всі. За час існування програми (діє з листопада 2015-го до кінця 2016-го, а потім у планах розробників продовжити її ще на рік) по допомогу звернулися лише два ЖСК, одне ОСББ та 108 фізичних осіб — це 111 кредитів.

«Із п’яти мільйонів гривень загального бюджету програми, передбачених на 2016 рік на відшкодування кредитів, отриманих одеситами на енергозберігаючі заходи в будинках, сьогодні освоєно лише 421,5 тисячі гривень. З бюджету Одеси виділено 63,6 тисячі двом ЖСК («Моряк-7» та «Учитель-2») й ОСББ «Злагода». Фізичні особи отримали 358 тисяч гривень. Зараз уже підготовлено чергові проекти рішень, згідно з якими компенсацію отримають ще одне ОСББ та 16 фізичних осіб», — зазначив Дмитро Радулов, директор міського департаменту економічного розвитку. Це при тому, що в Одесі близько восьми тисяч багатоквартирних житлових будинків і ще з 500 ОСББ. Усім їм у мерії рекомендують не нехтувати наданими можливостями і таки звернутися за матеріальною допомогою для реалізації заходів з енергозбереження. Адже більшість будинків у місті зведені без урахування енергозберігаючих технологій, через що мешканці втрачають до 80% тепла. Тобто нагальність модернізації очевидна. І таким шансом необхідно скористатися.

Зазначимо, що згідно з програмою, компенсація надається одночасно з двох джерел: міський бюджет оплачує 20—30% «тіла» кредиту, а держбюджет — від 20 до 70% (70% тим, хто оформив субсидію). Для отримання компенсації слід зробити лише п’ять кроків: 1) прийняти рішення про потребу отримати кредит (голосуванням на загальних зборах — для ОСББ, ЖКС, СОН чи самостійно — для фізичних осіб — власників житла), 2) обрати товар чи послугу (в переліку програми їх чимало: це і встановлення лічильників за споживання тепла та теплових носіїв, й утеплення стін фасадів та під’їздів, і ремонт дахів та модернізація системи освітлення, і багато іншого), 3) подати документи в банк (департамент уклав договір з трьома державними фінустановами — «Ощадбанком», «Укргазбанком» та «Укрексімбанк»), 4) взяти кредит у банку, 5) отримати компенсацію з державного і міського бюджетів.

При цьому, як зауважили в департаменті економічного розвитку, жителі багатоквартирних будинків, де створені ОСББ і ЖСК, — у вигіднішому становищі: вони можуть отримати компенсації кредиту на ширший перелік заходів, ніж окремі фізичні особи, як-от придбати прилади обліку теплоенергії та води, замінити вікна в місцях загального користування, модернізувати систему освітлення, провести теплоізоляцію зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, дахів і фундаментів.

Детальнішу інформацію про програму можна знайти на сайті міста, а також у відділеннях названих банків.

Автор: Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту