![]() |
|
![]() |
![]() |
8 червня, 24 роки тому, світ побачив перший номер газети “Флот України”. Це стало по-справжньому знаковою подією для мешканців Севастополя та Криму вцілому. Газета була єдиним офіційним україномовним державним друкованим виданням на півострові, що привернуло увагу україномовного населення та цивілізованих людей, які з розумінням поставилися до появи в Криму української газети.
В той же час, її поява викликала бурю негативних емоцій у проросійськи налаштованого населення. Тому вихід у друк газети став гідною відповіддю на гостру нестачу в медіа-просторі інформації про Україну, яка розвивалася як повноцінна країна зі сформованими морськими традиціями та перспективами.
Всі ці роки газета “Флот України” була поруч та зростала разом з українським військовим флотом, ділила з ним труднощі і перемоги. Зараз, чомусь прийнято вважати, що російська інформаційна війна проти України розпочалась з початком Революції Гідності, окупацією Криму та бойовими діями на Донбасі. Але це не зовсім так. Маховик кремлівської пропаганди протягом всіх років незалежності України роздмухував полум’я війни. Зокрема, у Криму та в Севастополі це відчувалося найбільше. І в той час, коли на материковій частині України засоби масової інформації навіть не здогадувались про те, що таке ефективна протидія інформаційним атакам ворожій пропаганді та як застосовувати набуті вміння на практиці, колектив “Флоту України” доволі успішно протистояв набагато переважаючим кількісно інформаційним ресурсам російських опонентів. У місті Севастополі, не кажучи вже про решту Криму, видавалося понад десяток спонсорованих Росією газет, які у своїй діяльності виступали з вкрай негативною антиукраїнською риторикою. Окрім того, функціонувало п’ять таких місцевих телеканалів, радіостанції тощо. Флотські журналісти з особливим завзяттям відбивали інформаційні випади російських пропагандистських газеток та нав’язувані ними “гібридні” елементи інформвійни, досягали успіху завдяки справжньому, не “фейковому”, патріотизму і, безумовно, завдяки якості, переконливості, фаховості. Об’єктивність, новизна та оперативність стали постійними супутниками колективу редакції.
Лютнево-березневі події 2014-го важко згадувати, болючою виявилася рана...
Не очікувано на рідну землю ступила нога окупанта, однак, колектив флотського тижневика, не зважаючи на переважаючу силу російських мас-медіа, об’єктивно висвітлював тодішні події, доносячи до українського народу потрібну і правдиву інформацію, а деякі журналісти вели репортажі в режимі онлайн безпосередньо з місця подій, а не замкнувшись у власній квартирі чи відпочиваючи у санаторії. Колектив “Флоту України” працював не для галочки, не гнався за рейтингами “фейсбучної” стрічки, а просто виконував свої обов’язки.
Після передислокації з тимчасово окупованого Криму до Одеси редакція флотського тижневика зіштовхнулася з великою кількістю проблем. Не дивлячись на труднощі, військові журналісти в короткий термін налагодили випуск військово-морського тижневика в Одесі.
З початком бойових дій на сході України життя більшості українців кардинально змінилося. Свої корективи ці події внесли і у діяльність газети “Флот України”. Журналісти флотського видання приступили до виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції. Згодом на передовій з’явилася газета “Флот України”.
За 24 роки свого існування газета “Флот України” посіла гідне місце серед провідних загальнодержавних видань та має стільки нагород, що деяким військовим ЗМІ годі і мріяти. Йти в ногу з часом, відповідати високим інформаційним стандартам сьогоднішнього дня, завжди бути на вістрі пера, не зраджувати принципи журналістської професії і свято зберігати традиції – ось основні принципи творчого колективу флотського друкованого видання. Про це свідчать численні нагороди газети, серед яких Ордени Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ-III ступенів, відзнаки “За заслуги перед містом-героєм Севастополем”, “За заслуги перед ВМС України”, відзнака Спілки офіцерів України “Хрест за заслуги”, відзнака Державного комітету телебачення і радіомовлення України “За заслуги в розвитку інформаційної сфери” І ступеня. Крім того, у 2002 році видання визнано лауреатом Міжнародного академічного рейтингу популярності та якості “Золота Фортуна” в номінації “10 років незалежності України”. Можна з впевненістю констатувати, що авторитетне друковане видання всерйоз і надовго посіло гідне місце в інформаційному просторі України.
Ще одним вагомим досягненням флотської газети став вихід у світ журналу “Морська держава” – унікального масштабного проекту, який, незважаючи на пресинг, відкрите протистояння опонентів і недоброзичливців, удалося реалізувати військовим журналістам редакції. Це відкрило нову сторінку у професійному висвітленні діяльності Військово-Морських Сил Збройних Сил України та значно привернуло інтерес громадськості до вітчизняної військово-морської історії.
У своєму привітальному слові з нагоди Дня журналіста Президент України-Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко вкотре наголосив, що в умовах розв’язаної Росією агресії на Донбасі та в Криму інформаційний фронт є такою ж передовою, як і лінія оборони держави у районі військового конфлікту. Потужні інформаційні атаки північного сусіда спонукають українських журналістів бути ще більш відповідальними, ретельними та неупередженими.
Більше того, глава держави постійно наголошує на тому, що вирішення питання щодо повернення тимчасово окупованих територій військовим шляхом не стоїть і не буде стояти на порядку денному. За його словами, єдиний шлях повернення та деоокупації Донбасу і Криму полягає у поєднанні політико-дипломатичних способів з ефективною боротьбою в інформаційному полі, з акцентом на боротьбу за розум та мислення населення, яке проживає на цих територіях. Одним з дієвих інструментів у реалізації цього надважливого завдання є засоби масової інформації, зокрема періодичні друковані видання.
Для колективу редакції, який з перших днів незалежності держави вступив у нерівний бій з російськими пропагандистами і вже тоді успішно їм протистояв, стало величезною несподіванкою, що “Флот України” підпадає під ліквідацію. Адже Президент України неодноразово підкреслював, що, у такому складному регіоні, як Одеський, все ще залишається загроза виникнення сепаратизму та підриву національної безпеки і оборони держави. Ми й досі вважаємо, що у період інформаційної війни з російським агресором, знищення вірного товариша Військово-Морських Сил ЗС України – газети “Флот України”, яка протягом 24 років крокує поруч з українськими військовими моряками, є недоцільним.
Але, маємо надію, що газета буде й надалі виходити у світ, вже з іншим засновником та видавцем, проте з тими встановленими традиціями, з якими колектив редакції здобув не тільки всеукраїнське, але й світове визнання.
Шановні і вірні наші читачі! Ми не кажемо Вам прощайте, а кажемо – до побачення, до нових зустрічей!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |