![]() |
|
![]() |
![]() |
Прокуратура Одеської області стає відкритішою для населення. Відтепер подати скаргу чи отримати роз’яснення щодо розслідування певних порушень, які стосуються їх особисто, жителі регіону можуть, не виїжджаючи до центру. Прокурор сам з’являтиметься до них на прийом. Такий курс взято Президентом Петром Порошенком і Генеральним прокурором Юрієм Луценком. Першими ноу-хау оцінили жителі Подільська, донедавна — Котовська.
Нові обличчя — нові підходи до роботи. Олег Жученко, перший заступник прокурора Одеської області, який нині виконує обов’язки прокурора і якому багато хто пророкує крісло очільника структури як постійне, апробовує новий підхід у роботі за 195 кілометрів від Одеси — на подільчанах. Щоб до нього звикли і не боялися ставити відверті питання, молодий радник юстиції розпочав із загального знайомства. На експеримент пішов охоче, хоча розповідати про себе не поспішав. «Я більше хотів би почути, які є проблеми в регіоні, в людей, які особисті, якщо є загальна — будь ласка, висловлюйте їх», — зауважив він.
Подільчани велосипед винаходити не стали й одразу звернули увагу Олега Жученка на прогнилу систему прокуратури — корумпованість її співробітників, затягування роз-слідувань, відверту фальсифікацію по деяких справах. Той не розгубився. Нагадав про перезавантаження органів прокуратури. «Зараз розробляється положення, яке дасть змогу працювати в органах прокуратури на конкурсних засадах не тільки тим, хто вже має досвід у цій системі, а всім фаховим юристам. Уже досить скоро органи прокуратура, в тому числі й місцеві, поповняться фаховими працівниками не із системи», — зазначив Олег Дем’янович.
Згадали люди і про конкурс на заміщення посад керівників у місцевих прокуратурах, який проходив в Одесі в академії Ківалова. Ті, хто особисто випробовував свої сили у ньому, мають чимало претензій. «Порядок був порушений, і ми оскаржуватимемо це в суді. По-друге, про те, що використовувалася лише технічна база і ніякої охорони не було, а відтак, можливо, було втручання у систему цієї бази, адже сервери були без належного нагляду», — поскаржився Віталій Левицький, представник громадської організації «Час змін». На запитання, чи готовий Олег Жученко особисто розслідувати справу з конкурсом, той відповів: «Будуть факти — почнемо діяти. Якщо це просто здогадки — цим займатися не будемо».
Після кількахвилинної розмови з усіма в залі засідань міської ради Подільська Олег Дем’янович перейшов до особистого прийому. Охочих поспілкуватися з прокурором було чимало. У подільчан з роками накопичилося чимало справ, з якими їх або відфутболювали від відомства до відомства, або ж відверто фальсифікували докази: суперечки за землю, підкуп слідчих стороною звинувачених, підтасування фактів тодішніми міліціянтами...
Думки людей, що прийшли на зустріч, збіглися в оцінці роботи місцевої прокуратури в особі її керівника Олексія Галактіонова. Зі своєю роботою, вважають, не справляється. На посаді він уже чотири роки, і за цей час жодної резонансної справи не доведено до кінця — нікого не засудили, не покарали кривдників. Громадськість міста того дня висловила Галактіонову недовіру. На що Олег Жученко зреагував так: «Щодо місцевого прокурора й інших пра-цівників відомства. Якщо люди
пред’являть конкретні факти — вони обов’язково будуть перевірені. На загальні гасла ми не витрачатимемо часу. Увагу звернемо, але вносити до Єдиного реєстру досудових розслідувань чи одразу ініціювати перед Генпрокурором України питання про звільнення цих осіб тільки через те, що вони комусь не подобаються, — точно не будемо».
Було серед звернень і геть кричуще. Одна з подільчанок (ім’я якої із зрозумілих причин не називатимемо) прийшла зі скаргою на слідчого. Як з’ясувалося, місцеву жительку ще у вересні 2015-го збила машина, вона довго лікувалася в стаціонарі — спочатку в районі, потім в Одесі, стала інвалідом. Призначений слідчий у справі розбиратися не квапився. «Я повернулася з лікарні, телефонувала йому, пропонувала, чи він до мене приїде, чи мене до нього привезуть. Але той відключив телефон і не приїжджав. Я приходила до слідчого судді за викликом, і викликали мого слідчого, але він не з’являвся», — поскаржилася жінка. Як вона твердить, слідчий постійно її обдурював, не проводив опитування свідків, не взяв навіть з лікарні даних щодо її здоров’я. Потерпіла підозрює, що йому добре заплатив її кривдник, той, який скоїв ДТП. Олег Жученко справу взяв на особистий контроль.
Після Подільська прийом громадян прокурор області проводитиме і в інших містах. Графік найближчими днями мають оприлюднити на сайті прокуратури Одещини та в місцевих ЗМІ.
Обіцяють і ще одну новинку: при обласній прокуратурі постійно діятиме «Громадська приймальня». Візитери щодня отримуватимуть консультації, роз’яснення і кваліфіковану допомогу, не очікуючи одного приймального дня на тиждень, як це було раніше.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |