![]() |
|
![]() |
![]() |
Жодна судова система не витримає кількості спорів, які виникають. Тож правознавці придумали таку річ, як медіація, тобто досудове примирення — переговори за допомогою третьої нейтральної сторони (медіатора), що сприяє вирішенню цивільних, сімейних, кримінальних та міждержавних суперечок чи конфліктів.
Сьогодні, наприклад, у Німеччині понад 75% спорів не доходять до судового розгляду, а вирішуються примиренням сторін.
В Україні також впроваджується така інституція. Про це йшлося під час другого щорічного форуму «Медіація і право», організованого Українською академією медіації за участі Ради адвокатів Одеської області та за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва IRZ. На зібрання, що пройшло в Одесі, з’їхалося кілька сотень правників з усієї України: адвокати, судді, нотаріуси. Спікерами виступили чинні судді та адвокати з Німеччини та Австрії.
Застосування медіації, йшлося на форумі, — вкрай необхідна процедура, оскільки вона сприяє зниженню напруги в суспільстві, зменшенню конфліктів, примиренню сторін, а також спроможна суттєво розвантажити суди, а в перспективі — і зменшити їх кількість.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |