![]() |
|
![]() |
![]() |
Територіальним управлінням Рахункової палати України по Одеській, Миколаївській та Херсонській областях проведено аудит ефективності використання коштів державного бюджету, передбачених на загальнодержавну цільову програму «Питна вода України».
Згідно з результатами, централізоване питне водопостачання в Одеській області є у 27-х із 33 селищ міського типу (81,8%) та у 287-х із 1113 сільських населених пунктів (25,8%).
У зв’язку з тим, що область є в Україні однією з найнезабезпеченіших водними ресурсами, придатними для питного водопостачання, 162 населені пункти користуються привізною питною водою.
Найгострішою проблема забезпечення населення якісною питною водою є в межиріччі Дністра й Дунаю, передусім це Арцизький, Білгород-Дністровський, Болградський, Ізмаїльський, Кілійський, Татарбунарський райони, де в багатьох населених пунктах підземні води не є придатними для питного водопостачання.
Неповнота фінансування загальнодержавної програми «Питна вода України» з державного бюджету та неефективність прийнятих місцевими органами влади рішень призвели до того, що 39% водопровідних мереж області перебувають в аварійному стані (загальна довжина зношених мереж – 2,74 тис. км), кількість аварій на одиницю довжини мережі в області становить 2,91%, зношеність каналізаційних мереж становить 35% (загальна довжина зношених мереж – 430 км).
Зокрема, перевіркою ефективності використання коштів державного бюджету в департаменті розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації встановлено, що кошти державного бюджету у 2012 році на загальну суму 1370,52 тис. грн планувалося направити на виконання робіт зі спорудження свердловин для господарсько-питного водопостачання мешканців Болградського району: с. Василівка – 791,315 тис. грн; с. Калчева – 684,509 тис. гривень. При цьому 131,7 тис. грн коштів держбюджету департаментом використано з недотриманням вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності та капітального будівництва: в укладених договорах не враховано істотних умов щодо страхування ризиків випадкового знищення або псування об’єктів будівництва, роботи на об’єктах будівництва проводилися за відсутності документів, що посвідчують право власності на користування земельною ділянкою, земельні ділянки на час будівництва підрядній організації не передавалися.
Будівельні роботи виконані в повному обсязі, але оплачені лише на 10 відсотків. Як наслідок, свердловини для господарсько-питного водопостачання мешканців с. Василівка та с. Калчева Болградського району не введені в експлуатацію, очікуваних результатів виконання Програми у 2012 році не досягнуто.
Інформацію про результати аудиту надано до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України. Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України направлено рішення про результати проведеного аудиту для відповідного реагування.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |