ВИМУШЕНІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ МАЮТЬ ПРАВО ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ ЮРИДИЧНУ ДОПОМОГУ ТА СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГАМИ АДВОКАТА ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ
Уже більше двох років в Україні триває збройний конфлікт у Донецькій та Луганській областях, що істотно впливає на забезпечення громадянських прав значної частини населення держави. За офіційними даними, понад три відсотки населення України є внутрішньо переміщеними особами — громадянами, які були вимушені залишити все і виїхати в різні регіони країни.
Вимушені переселенці потребують державної та громадської допомоги, підтримки усіх небайдужих. Держава за свій рахунок гарантує малозабезпеченим особам, людям з інвалідністю, що є вимушеними переселенцями, надання безкоштовної правової допомоги, професійної допомоги адвоката або юриста.
З цією метою по всій території України майже рік діють створені Міністерством юстиції спеціальні центри з надання такої допомоги. У цих центрах внутрішньо переміщені особи можуть отримати такі послуги:
усні та письмові правові консультації, роз’яснення, правову інформацію з сімейних, житлових, земельних, спадкових, договірних, трудових, соціальних, адміністративних питань, питань виконання судових рішень, питань оформлення документів, призначення соціальної допомоги тощо — послуга надається безкоштовно для всіх громадян України, у тому числі вимушених переселенців, та не потребує подачі будь-яких документів, що підтверджують громадянство та статус внутрішньо переміщеної особи;
складання документів правового характеру (заяви, звернення, скарги, запити, пропозиції тощо) для звернення до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб — надається безкоштовно для усіх громадян України, у тому числі вимушених переселенців, та не потребує подачі будь-яких документів, що підтверджують громадянство та статус внутрішньо переміщеної особи;
супроводження адвокатом/юристом у суді в цивільних та адміністративних справах, а також у кримінальному провадженні потерпілим та свідкам — надається безкоштовно для внутрішнього переміщених осіб, які мають інвалідність та отримують пенсію або соціальну допомогу до 2260 грн, а також внутрішньо переміщених осіб, сукупних дохід сім’ї яких за останні шість місяців нижчий від суми прожиткового мінімуму;
складання адвокатом/юристом позовної заяви до суду, апеляційної, касаційної скарги, клопотань, заперечень тощо — надається безкоштовно для внутрішнього переміщених осіб, які мають інвалідність та отримують пенсію або соціальну допомогу до 2260 грн, а також внутрішньо переміщених осіб, сукупний дохід сім’ї яких за останні шість місяців нижчий від суми прожиткового мінімуму.
Послуги адвоката/юриста є безкоштовними та оплачуються за рахунок державного бюджету.
Для осіб, які не мають можливості самостійно пересуватися за станом здоров’я, надається адресна правова допомога (виїзд додому/місця компактного проживання). Послуги з надання консультацій та прийому документів таких осіб за місцем проживання/перебування також є безкоштовними.
Правову допомогу за рахунок держави можна отримати у Другому одеському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00 (без перерви на обід) за адресою: м. Одеса, вул. Коблевська, 40. Довідки за телефоном (048) 726-14-45.
За таким же графіком ведеться і постій-ний прийом у приміщенні громадської приймальні Одеської обласної державної адміністрації за адресою: проспект Шевченка, 4. Довідки за телефоном (048) 726-14-45.
Щопонеділка та щовівторка консультування громадян ведеться за допомогою скайп-зв’язку legalaid_odesa2 (з 10.00 до 13.00).
Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-21-31-03.
Ірина БОНДАРЕНКО,
директор Другого одеського
центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |