ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЗА КАНОНІЧНУ АВТОКЕФАЛІЮ
18.06.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 52(21729) / Тираж: 8525

У четвер Верховна Рада України ухвалила звернення до Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням видати указ про автокефалію (незалежність) Православної церкви в Україні і визнати нечинним акт 1686 року, яким Москва вивела Київський патріархат з-під юрисдикції Константинополя.

Верховна Рада звернулася до Вселенського патріарха з проханням: визнати нечинним акт 1686-го як такий, що був прийнятий з порушенням священних канонів Православної церкви; взяти активну участь у подоланні наслідків церковного розділення шляхом скликання під егідою Вселенського патріархату Всеукраїнського об’єднавчого собору, який би вирішив усі суперечливі питання та об’єднав українське православ’я; заради блага Православної церкви в Україні та цілісності українського народу видати Томос про автокефалію Православної церкви в Україні, на основі якого вона могла б посісти належне місце у родині помісних православних церков.

У зверненні, зокрема, є й такі слова: «Впродовж усього ХХ століття в Україні тривала боротьба за помісний автокефальний статус давньої Київської метрополії, яка впродовж семи сторіч перебувала у складі Вселенського патріархату, а 1686 року з грубим порушенням канонів була приєднана до патріархату Московського... Сучасний Московський патріархат надто тісно пов’язаний з пануючим у Росії політичним режимом, щоби сприйматися українським суспільством саме як Церква, а не «міністерство ідеології»...

Рішення, ухвалене Верховною Радою, миттєво здій-няло цілу бурю протестних коментарів та заяв від наших «братів-сусідів» з-за північно-східного кордону.

Зауважимо, що в ці дні на Криті, попри шалений тиск Москви, почався Всеправославний Собор. Як заявив у середу Патріарх Варфоломій I, історична зустріч лідерів церков — перша за більш ніж тисячоліття, незважаючи на відмову брати участь у ній Російської православної церкви та ще трьох (Антиохійської, Грузинської та Болгарської. — Прим. «ЧН»), пройде на Криті з 16 по 27 червня. Водночас Вселенський патріарх висловив надію, що РПЦ і три інших церкви ще змінять свою думку і візьмуть участь у Соборі.

Учасники Всеправославного собору, який не скликався понад тисячу років і готувався понад півстоліття, планують обговорити на Криті шість тем: відносини православної церкви з іншим християнським світом, про піст, шлюб, церковну місію у сучасному світі, опіку над православними у діаспорі, способи проголошення автономії православних церков.

Всеправославний собор, який повинен початися в неділю, 19 червня (із 16 червня — передсоборні обговорення), покликаний об’єднати лідерів 14 незалежних православних церков у питанні єднання 300 мільйонів православних християн, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України (http://risu.org.ua).

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту