ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Дитинство без обмежень
25.06.2016 / Газета: Чорноморські новини / № 53-54(21730-21731) / Тираж: 8525

В Одесі відкрився перший ігровий майданчик для дітей-інвалідів. Знаходиться він у парку Перемоги. Кошти на гойдалки, в рамках одного із соціальних проектів, збирали самі одесити. Допомогли і гранти.

З першого погляду — звичайні гойдалки. Але якщо придивитися, можна побачити безліч різних незвичних «прибудов»-поглегшувачів для катання на них дітей з обмеженими фізичними можливостями. Наприклад, ті ж каруселі обладнані пандусами і мають днище, щоб ними могли користуватися дітки-візочники. «Каруселі обладнані шлагбаумом. Дитина сама може підняти його і на візочку заїхати пандусом усередину. Потім за допомогою важеля закрити шлагбаум. Заблокувати колеса візочка. Розгойдуватися теж можна самому. Для цього у центрі каруселі зроблено спеціальне «колесо» — крутиш його, і карусель починає обертатися», — розповів директор компанії-розробника дитячого майданчика Віктор Цикало (на знімку).

За таким же принципом обладнані і класичні гойдалки, в нестандартному їхньому варіанті. Розташувати в них можна не тільки інвалідні, а й звичайні дитячі візочки. Звісно, новий майданчик розрахований і на цілком здорових діток. І не тільки. «Гойдалки для найменших, яких батьки хочуть розважити прямо у візку, розташовані досить низько до землі. До того ж вони теж мають спеціальні пандуси. Розгойдуватися діти можуть і самі, з допомогою спеціальної ручки-ланцюга. Поряд з ними — гойдалки для дорослих (або дітей старшого віку). Вони значно вищі від землі і досить міцні — витримають маму чи тата навіть під 100 кілограмів. Батьки можуть гойдатися синхронно з малюком», — зауважив Віктор Цикало.

Окрім гойдалок та каруселі, асортимент для розваг дітей із фізичними вадами може розширитися. «Зовсім скоро ми встановимо ще кілька таких майданчиків у різних районах міста. Потім проведемо моніторинг. На тих з них, які мають найбільше відвідувачів-інвалідів, встановимо ще декілька варіантів гойдалок, альтанки, місточки, покращимо інфраструктуру», — розповів Анатолій Кавун, представник соціального проекту «Твоє місто».

Зауважимо, що соціальний портал «Твоє місто» об’єднує більше двадцяти проектів, пов’язаних з озелененням та благоустроєм Одеси. Також купується дороге медичне обладнання, ліки, інвалідні візки та надається допомога дитячим будинкам, інтернатам і будинкам престарілих. Проект є аполітичним, не належить жодним партійним чи фінансовим групам. Долучитися до нього може кожен небайдужий.

«Ми не тільки намагатимемося ставити подібні майданчики, а й знову нагадуємо: якщо з якоїсь причини ваша дитина змушена пересуватися на інвалідному візку, але держава не виділила засіб пересування для неї, то зверніться до нас, і ми його придбаємо разом з небайдужими одеситами», — підкреслив Анатолій Кавун.

Батьки новий ігровий майданчик вже встигли оцінити. Зізнаються, раніше діток доводилося переносити на руках і постійно втримувати їх, аби не впали, або ж зовсім відмовляти малим у таких розвагах. Тепер значно легше. Бабусі й дідусі ж появу нового майданчика оцінюють філософськи. Зауважують: головне в реалізованому соці-альному проекті — це «сусідство» здорових дітей з ровесниками, що мають фізичні вади. «Зараз дуже багато дітей з обмеженими можливостями. Не треба їх ізольовувати від здорових, а здорових — від них. Усім дітям треба навчитися жити поруч одне з одним, це їхнє майбутнє. І дуже добре, що на таких-от майданчиках вони не лише знайомитимуться між собою, а й змалечку привчатимуться до співчуття і взаємодопомоги», — зазначив дідусь Олександр Петрович.

Поки діти звикатимуть до розваг пліч-о-пліч і нових конструкцій, за ними потрібен пильний контроль, — впевнені дорослі. Хоча нові гойдалки і сконструйовані так, щоб мінімізувати травматизм малечі на них, але особливо сподіватися на це не слід — невміле, необережне поводження може мати погані наслідки.

Перший проект дитячого майданчику для інвалідів оплатило місто — в рамках гранту. На інші чотири, що невдовзі встановлять на житломасивах Котовського, «Черемушки», Таїровському та в центрі міста, кошти збирали самі одесити. Якщо проект містяни підтримають і в майбутньому — таких майданчиків в Одесі буде 12, а то й більше.

Автор: Тетяна ГРОМИК, Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту